Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ / сторінка 6

Назва:
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Для запобігання аксіального дислокаційного синдрому оперативне лікування планували з видалення вузлів пухлин супратенторіальної локалізації, а в подальшому видалялись і пухлини ЗЧЯ (як менінгіоми, так і невриноми).
У наших спостереженнях було 5 хворих з множинними базальними менінгіомами. У одному випадку це були радіоіндуковані пухлини, які діагностовано через 8 років після опромінення шкіри голови з приводу меланоми. Оперативне втручання планували з урахуванням локалізації пухлини найбільшого розміру. Використання модифікованих хірургічних доступів (Деклараційний патент на винахід Спосіб доступу при хірургічному лікуванні пухлин основи черепа в ділянці дна середньої і передньої черепних ям- 48559А. - 15. 08. 2002 р.) дозволило провести одномоментне видалення пухлин як ділянки крил основної кістки, так і пагорбку турецького сідла. Дана методика використана у трьох хворих. У двох інших випадках менінгіоми розташовувались в скронево-базальних відділах різних півкуль головного мозку, що зумовлювало видалення тільки однієї пухлини.
Серед наших спостережень шестеро хворих мали двохсторонні конвексітальні менінгіоми (від двох і більше). Враховуючи відносно задовільний стан хворих, ми провели одномоментне видалення цих пухлин. Розріз шкіри був лінійний біаурікулярний. Виконували кістково-пластичну трепанацію над проекцією пухлин. Пухлини видалялись тотально. Післяопераційних ускладнень не було. Рана заживала первинним натягом.
Результати оперативного втручання в значній мірі визначаються важністю до операційного стану хворих, характером і об’ємом операції і наявністю операційних і післяопераційних ускладнень. Використання оптичного збільшення та мікроінструментарію направлені на запобігання травматизації оточуючих пухлин мозкових структур. Підвищення радикальності операцій не тільки не викликає додаткової інвалідизації, але забезпечує покращення якості життя хворих в ранньому та віддаленому післяопераційних періодах і забезпечує збільшення часу між операціями. При плануванні оперативного втручання необхідно враховувати патогенетичні механізми розвитку множинних менінгіом, що має вплив на вибір хірургічної тактики.
Для аналізу післяопераційних ускладнень і летальності хворих з множинними менінгіомами головного мозку супратенторіальної локалізації було виділено дві групи: перша група – 20 хв. – з 1957р. до 1983р. і друга група – 55 хв.(з моменту запровадження КТ обстеження) – з 1984р. до травня 2006 року.
Післяопераційні ускладнення у хворих з множинними менінгіомами розділили на внутрішньочерепні (гематома, порушення мозкового кровообігу, набряк головного мозку) і загально-соматичні порушення (запальні процеси в легенях).
Всього у післяопераційному періоді з 10 хворих з ускладненим перебігом післяопераційного періоду померли 8 (чол. – 4, жін. – 4). Троє хворих (чол. – 1, жін. – 2) з первинно-множинними менінгіомами померли після першого оперативного втручання. З вторинно-множинними менінгіомами померли 5 хворих (чол. – 3, жін. – 2), які до цього були оперовані від 1 до 3 разів з приводу продовженого росту менінгіоми. У двох хворих післяопераційний перебіг ускладнився розвитком значного набряку мозкової речовини (веріфіковано даними КТ), що потребувало тривалого перебування у відділенні реанімації. На фоні інтенсивної терапії стан хворих покращився і в задовільному стані вони виписані.
Серед основних причин післяопераційної летальності після видалення менінгіом у наших випадках були: набряк мозкової речовини та дислокаційний синдром, порушення мозкового кровообігу по типу ішемії з розвитком менінгіту і по типу геморагії з проривом крові в шлуночкову систему. Інші троє хворих померли від тромбоемболії легеневої артерії, септичного стану і пневмонії. Причиною ішемічних і геморагічних порушень в головному мозку були структурні і функціональні порушення в судинах середнього і дрібного калібру, а вісцеральні порушення розвивались внаслідок порушення церебральної регуляції внутрішніх органів з наступним розвитком в них нейрогенних дистрофій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок