Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ / сторінка 9

Назва:
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

5. Уточнені клініко-морфологічні діагностичні дані, комплексна передопераційна підготовка хворих та застосування модифікованих хірургічних методик з використанням мікрохірургії дозволили підвищити радикальність видалення множинних менінгіом, зменшити кількість післяопераційних ускладнень і післяопераційну летальність.
6. Розподіл спостережень за ступенем анаплазії серед первинно-множинних менінгіом в наших спостереженнях відрізняється від літературних даних про переважну кількість доброякісних (типових) менінгіом по відношенню до хворих з поодинокими пухлинами, що дає підстави для виділення гістобіологічних відмінностей множинних менінгіом і поодиноких менінгіом. За нашими даними відсоток менінгіом типової структури серед первинно-множинних менінгіом складає 9,3% (для поодиноких менінгіом – 80-90%), тоді як відсоток атипових і анапластичних менінгіом становить 90,7% (для поодиноких менінгіом – 10-20%).
7. Результати гістологічного дослідження менінгіом у хворих, що оперовані два і три рази, свідчать про наростання ступеня анаплазії менінгіом, оперованих повторно. Це дає підстави стверджувати, що менінгіоми, які залишаються не видаленими, поступово малігнізуються. Цю особливість необхідно враховувати при плануванні оперативного втручання і послідуючому комплексному лікуванні.
8. Вторинно-множинні менінгіоми характеризуються підвищенням рівня експресії білка Кі-67 по відношенню до первинно-множинних менінгіом (28% проти 9,5%), більшою біологічною агресивністю і тенденцією до продовженого росту, що відображає їх малігнізацію. Показник експресії білка Кі-67 та ступеня клітинної атипії менінгіом можуть бути використані для прогнозування післяопераційного перебігу захворювання.
9. Порушення в імунній системі хворих з множинними менінгіомами характеризуються лімфопенією – відмічається вірогідне зниженні кількості Т-клітин, в той же час функціональна активність циркулюючих в периферичній крові Т-лімфоцитів не змінюється відносно показників здорових людей. У 82% хворих цієї групи відмічається зниження абсолютної кількості NK-клітин порівняно з контролем і зниження їх функціональної активності.
10. Для хворих з множинними менінгіомами характерне значне посилення апоптичних процесів – вміст СД95+ лімфоцитів майже в 4 рази перевищує цей показник у здорових людей і є в двічі вищим, ніж у хворих з поодинокими менінгіомами.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. При наявності у хворих клінічної симптоматики ураження декількох анатомічних ділянок головного мозку проводиться комп’ютерна або магнітно-резонансна томографії. У випадку встановлення множинності ураження головного мозку необхідно обов’язково проводити МРТ з контрастуванням з метою підтвердження або спростування пухлинної природи захворювання.
2. Оперативне втручання планується з урахуванням клінічної симптоматики та анатомо-топографічного розташування пухлини (або декількох пухлин) та направлене на видалення менінгіоми (або менінгіом), що зумовлюють неврологічну симптоматику.
3. Хворі з нейрофіброматозом другого типу потребують детального регулярного неврологічного обстеження з проведенням МРТ, що надасть можливість ранньої діагностики пухлинного ураження. При виявленні пухлин невеликих розмірів цим хворим може бути запропоновано проведення радіотерапії (лінійний прискорювач) або радіохірургії (гама-ніж).
4. При видаленні декількох вузлів менінгіом обов’язково проводити гістологічне дослідження всіх пухлин, що надасть можливість виявити пухлини з різним ступенем анаплазії.
5. Визначення рівня експресії білка Кі-67 в тканині менінгіом надасть можливість визначити прогноз захворювання та застосувати консервативну терапію (гормонотерапія, імунотерапія, хіміотерапія).
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Кондратюк В.В., Терницька Ю.П., Чувашова О.Ю. Диференційна діагностика множинних менінгіом з іншими множинними вогнищевими ураженнями головного мозку за допомогою методів КТ і МРТ // Променева діагностика, променева терапія. – 2004. – №2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок