Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ
імені академіка А.П.РОМОДАНОВА
КОНДРАТЮК ВАСИЛЬ ВІКТОРОВИЧ
УДК:616.831-006.328-07-08
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
14.01.05 – нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України
Науковий керівник: академік АМН України, доктор медичних наук, професор, Зозуля Юрій Панасович, Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМНУ, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Квасніцький Микола Васильович, Київська обласна комунальна клінічна лікарня, заступник головного лікаря з лікувальної роботи
доктор медичних наук Главацький Олександр Якович, Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Одеський державний медичний університет, кафедра нейрохірургії та неврології, МОЗ України, м. Одеса
Захист відбудеться “26” червня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32)
Автореферат розісланий “___” травня 2007 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої
ради, доктор медичних наук, професор,
провідний науковий співробітник Л.Л.Чеботарьова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У лікуванні менінгіом головного мозку протягом останнього часу досягнуто значних успіхів. Використання мікрохірургії, удосконалених хірургічних доступів і нейроанестезіології з інтенсивною терапією дозволили видаляти пухлини, які раніше вважались неоперабельними. Особливі групи складають пацієнти з множинними менінгіомами, рецидивуючими, злоякісними менінгіомами. Широке використання методів нейровізуалізації – КТ і МРТ – підвищило можливості діагностики множинних менінгіом. Відмічається загальний ріст нейроонкологічної захворюваності, пухлини ЦНС складають 2-5% від загальної кількості онкологічних хворих (Зозуля Ю.П., Пацко Я.В.,1999). Частка менінгіом становить 20-26%, а множинних менінгіом 1-16% (Andrioli G.C., 1981; Antinheimo J., 2000; Butti G., 1989; Domenicucci M., 1989; Malik I., 2005; Oliveira M., 1993; Pollak L., 1998; Велибеков Р., 1999; Гуляев Д., 1999; Кокаева Р., 1991).
В Україні, як і в світі в цілому, щороку збільшується кількість хворих із вперше встановленим діагнозом пухлинного ураження головного мозку, що зумовлено як дійсним ростом захворюваності, так і поліпшенням діагностики та обліку. У зв’язку із демографічною ситуацією, що склалася в Україні, старінням населення та складною екологічною ситуацією можна очікувати подальшого підвищення онкозахворюваності. Це провокується багатьма чинниками: наслідками Чорнобильської катастрофи, високим рівнем антропогенного забруднення довкілля, змінами способу життя населення, тощо.
Вирішення проблеми лікування нейроонкологічних хворих полягає в поглибленні знань про патофізіологічні процеси, які проходять як в тканині пухлини, так і в організмі хворих в цілому. Співставлення клінічних даних та даних КТ і МРТ у хворих з множинними менінгіомами виявило невідповідність об’єктивних даних симптомам захворювання.
На сучасному етапі розвитку нейрохірургії з використанням нейровізуалізуючих досліджень (КТ, МРТ, МР-АГ) вдається визначити розміри пухлин, їх локалізацію, характер росту і співвідношення з оточуючими структурами мозку. Але, не дивлячись на значні досягнення у вивченні внутрішньочерепних менінгіом, питання лікувальної тактики у пацієнтів з цією патологією трактуються авторами по-різному.
Різноманітність поглядів на тактику та методи лікування хворих з множинними менінгіомами, що відображені в сучасній літературі та наш клінічний матеріал спонукали до проведення даної науково-дослідної роботи.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок