Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПАРАОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПАРАОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

Назва:
ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПАРАОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
РИМАР Ольга Василівна
УДК 796.011-056.266
ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ
РОЗВИТКУ ПАРАОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ
В УКРАЇНІ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент В а ц е б а Оксана Михайлівна, Львівський державний інститут фізичної культури, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Варв'янський Станіслав Михайлович, Полтавський університет споживчої кооперації України, професор кафедри філософії та політології;
кандидат педагогічних наук, доцент К о з л о в а Клавдія Пилипівна, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної культури, кафедра біологічних основ фізичного виховання і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 5 липня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 3 червня 2002 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.М. Трач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. В останні роки параолімпійський рух набув неабиякого значення в системі олімпійського та міжнародного спорту. Як зазначає президент Національного комітету спорту інвалідів України, народний депутат Верховної Ради України В.М. Сушкевич, параолімпійський рух – це одне з найвищих досягнень людського гуманізму тисячоліття, що минуло.
У період відновлення своєї незалежності Україна стала повноправним членом міжнародного параолімпійського руху. Українські спортсмени-інваліди вчетверте беруть участь і успішно виступають на найбільших змаганнях в системі параолімпійського спорту – Параолімпійських іграх. Національні збірні України були представлені на Параолімпійських іграх у: 1996 р. - Атланта (літні); 1998 р. – Нагано (зимові); 2000 р. – Сідней (літні); 2002 р. – Солт-Лейк-Ситі (зимові).
На думку керівників міжнародного спорту, Україна сьогодні є одним із лідерів щодо темпів розвитку параолімпійського руху. Разом із тим, активний розвиток параолімпійського руху в Україні не супроводжувався до останнього часу ґрунтовними та всебічними науковими дослідженнями.
Фактично недослідженою науковцями України залишається проблематика спорту неповносправних параолімпійського руху. Більшість досліджень присвячені проблемам медичної та соціальної реабілітації, адаптивному фізичному вихованню, особливостям фізичного виховання у спеціальних медичних групах, лікувальній фізичній культурі, фізичній реабілітації для окремих нозологій та проблемам теорії і методики тренування в окремих видах інвалідного спорту. Серед них праці Г.А. Апанасенка (1999), А.В. Богуша), Г.Є. Верича (1999), Т.П. Вісковатової (2000), А.С. Вовканича (1998), О.В. Давиденко (1997), В.І. Дубровського (2000), В.В. Клапчука (2001), В.І. Муравова (2000), В.П. Мурзи (1999), В.М. Мухіна), Б.Г. Сермєєва (1998), Б.К. Шеремета (2000), В.І. Язловецького (1999) та інших. Разом із тим, сьогодні у світовій науково-методичній літературі, в сучасних інформаційних мережах міститься чимало науково-методичної інформації щодо розвитку спортивного руху серед неповносправних, яка майже не використовується українськими фахівцями і не введена до науково-інформаційного обігу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ПАРАОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок