Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД КОМПЛЕКСНОЇ ДІЇ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА БАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

Загрузка...

ПРОДУКТИВНІСТЬ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД КОМПЛЕКСНОЇ ДІЇ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА БАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД КОМПЛЕКСНОЇ ДІЇ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА БАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК„
ГУБЕНКО Людмила Василівна
УДК 633.853.494:631.8:631.847.2
ПРОДУКТИВНІСТЬ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД
КОМПЛЕКСНОЇ ДІЇ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ
ТА БАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ
В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в ННЦ „Інститут землеробства УААН” протягом 2004-2006 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
КАМІНСЬКИЙ Віктор Францевич,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач лабораторії інтенсивних технологій зернобобових, круп’яних і олійних культур
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
ПЕТРИЧЕНКО Василь Флорович,
Інститут кормів УААН, директор
кандидат сільськогосподарських наук
ГОЙСЮК Світлана Олександрівна,
Подільський аграрно-технічний університет Мінагрополітики України, доцент кафедри рослинництва і кормовиробництва.
Захист дисертації відбудеться “23” квітня 2008 р. о 12 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ „Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
.
Автореферат розіслано “22” березня 2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук |
Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ріпак ярий – надзвичайно цінна, високорентабельна і конкурентоспроможна культура, є важливим джерелом для виробництва рослинної олії, технічних мастил, біопалива і високобілкових кормів. У останні роки спостерігається значне збільшення посівних площ ріпаку ярого як у світі, так і в Україні, що зумовлено високою ціною на насіння та зростаючим попитом на продукти його переробки. Але навіть при збільшенні посівних площ, його врожайність залишається досить низькою, що потребує удосконалення технології вирощування.
Актуальність теми. Розробленню наукових основ підвищення врожайності ріпаку ярого за рахунок удосконалення елементів технології вирощування присвячено дослідження вчених В.Д. Гайдаша, І.Л. Маркова, М. Г. Гусєва та інших.
Ріпак ярий досить вимогливий до умов вирощування і потребує значної кількості поживних речовин, макро- та мікроелементів. У зв’язку з нинішньою складною економічною та екологічною ситуацією, використання під сільськогосподарські культури мінеральних добрив в Україні обмежено, що вимагає вирішення проблеми пошуку раціональних та ефективних методів їх використання. Одним із шляхів є застосування біологічних препаратів, а також використання нових видів і форм добрив, що містять макро- та мікроелементи, які позитивно впливають на живлення рослин, їх ріст та розвиток. На сьогодні важливим завданням є розроблення технології, що повинна базуватися на збалансованій системі удобрення, яка поєднувала б внесення помірних доз мінеральних добрив, високу ефективність їх використання за рахунок застосування азотфіксувальних і фосформобілізівних мікроорганізмів та мікроелементів, що сприятиме отриманню конкурентоспроможної якісної сировини, придатної для харчової і переробної промисловості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження є складовою частиною тематичного плану лабораторії інтенсивних технологій зернобобових, круп’яних і олійних культур ННЦ „Інститут землеробства УААН” і виконувались згідно НТП УААН на 2001-2005 рр. „Зернові і олійні культури”, завдання „Розробити ресурсозберігаючі технології вирощування зернобобових, круп’яних і олійних культур в умовах Лісостепу і Полісся України” (номер державної реєстрації 0104U003827) та НТП УААН на 2006-2010 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ РІПАКУ ЯРОГО ЗАЛЕЖНО ВІД КОМПЛЕКСНОЇ ДІЇ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА БАКТЕРІАЛЬНИХ ПРЕПАРАТІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок