Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ

Загрузка...

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ

Назва:
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУБСЬКА
Олена Анатоліївна
УДК 343. 135
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ
Спеціальність 12.00.09 - кримінальний процес та криміналістика,
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових
наук України, заслужений діяч науки і техніки України
Гончаренко Владлен Гнатович, Академія адвокатури України,
професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Шумило Микола Єгорович, кафедра кримінального права і кримінального процесу Національної академії Служби безпеки України, професор кафедри;
кандидат юридичних наук, доцент Письменний Дмитро Петрович, Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри кримінального процесу.
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра кримінального процесу, Міністерство освіти і науки України. м. Львів.
Захист відбудеться “11” червня 2002 р. о 12 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.05 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.253.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “8 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Шибіко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після ухвалення Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України було проголошено курс на європейську інтеграцію та побудову правової держави. Оскільки Україна є повноправним членом світового співтовариства, однією з головних тенденцій формування її правової системи є врахування міжнародно-правових стандартів, які відображені у міжнародних пактах про права людини та інших документах. Процес становлення вітчизняного законодавства потребує перегляду вже сформованих законодавчих норм та розроблення принципово нових у різних галузях права з урахуванням досягнень сучасної правової думки.
Одним із чисельних напрямів приведення законодавства України у відповідність із міжнародними актами є робота науковців і практичних працівників над кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством. Насамперед це стосується інституту закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами та звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Проблема закриття кримінальної справи та звільнення особи від кримінальної відповідальності давно перебуває в полі зору науковців. До неї звертались у своїх працях такі вчені, як М.С. Алексєєв, А.С. Барабаш,
С.М. Благодир, Л.М. Володіна, А.Я. Дубинський, М.В. Жогін, Л.М. Карнєєва, П.П. Коркія, В.З. Лукашевич, Г.М. Міньковський, М.М. Михеєнко,
Д.Я. Мирський, О.Р. Михайленко, П.П. Михайленко, Я.О. Мотовіловкер,
Д.П. Письменний, В.В. Скибицький, З.Д. Смітієнко, М.С. Строгович,
П.І. Тарасов-Родіонов, Ф.Н. Фаткуллін, Г.І. Чангулі, М.О. Чельцов, С.А.Шейфер, Н.А. Якубович та ін.
Однак ґрунтовних, всебічних досліджень, які б врахували зміни, внесені останніми роками до Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема зміни до КПК, ухвалені Верховною Радою України 21 червня 2001 р. та 12 липня 2001 р. з даного питання, як у теоретичному, так і в практичному плані немає. Наприклад, на думку автора, недостатньо повно досліджено практику застосування слідчими органами нових обставин звільнення особи від кримінальної відповідальності на етапі досудового слідства – у зв’язку з дійовим каяттям та примиренням обвинуваченого з потерпілим.
Спільність завдань органів розслідування, прокуратури і суду в кримінальному процесі передбачає чітке розмежування процесуальних функцій між зазначеними учасниками процесу (розслідування, обвинувачення, правосуддя тощо).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕРЕАБІЛІТУЮЧИМИ ОБСТАВИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок