Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура та динаміка рослинних угруповань дернових покриттів м. Києва

Загрузка...

Структура та динаміка рослинних угруповань дернових покриттів м. Києва

Назва:
Структура та динаміка рослинних угруповань дернових покриттів м. Києва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Мележик Ольга Вікторівна
УДК 581.5:581.9:712.42](477-25)
Структура та динаміка рослинних угруповань
дернових покриттів м. Києва
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Соломаха Володимир Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри ботаніки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, академік
Української Технологічної Академії
Гревцова Ганна Терентіївна,
Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник
відділу природної флори
кандидат біологічних наук, доцент
Костильов Олександр Васильович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, доцент кафедри біології
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться „13”червня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, Київ, просп. акад. Глушкова, 2/12, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці кафедри ботаніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка:01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „13” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Молчанець О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми: Останнім часом масштаби антропогенних забруднень середовища, особливо у великих міських конгломераціях, настільки великі, що природні компенсаторні процеси не в змозі нейтралізувати шкідливий вплив забруднень на стан та якісні характеристики урбоекосистем. У зв’язку з цим виникла гостра необхідність вирішення цих питань з позицій урбоекології та біогеоценології шляхом рекультивації порушених ландшафтів, ландшафтної архітектури та фітомеліорації. За цих умов актуальною є розробка еколого-біологічних стандартів створення стабільного рослинного покриву в сучасному місті (урболандшафті) (Лаптєв, 1983; Лаптєв, 1991; Мицик, Лихолат, 1997; Лихолат 1992, 1999; Марутяк, 2002 та ін.).
Газон, як фонове тіло будь-якої ландшафтно-архітектурної композиції, відіграє незамінну роль в озелененні урбоекосистеми (врівноваження всіх компонентів зеленого ансамблю, незаперечне санітарно-гігієнічне значення: утримання від переміщення значних мас пилу; звукоруйнівний екран, підвищення відносної вологості повітря, фітонцидні властивості). Формуючи стійкі фітоценози, дерниноутворюючі трави перешкоджають розповсюдженню алергенних бур’янів та поширенню в населених містах рудеральної рослинності (Абрамашвили, 1970; Лаптєв, 1983; Мицик, 1989; Горишина, 1991; Анищенко, 1995; Лихолат, 1999; Воскресенський, Сенчило, 2004 та ін.).
Газонні покриття, як один з важливих компонентів рослинного покриву міст, є ключовою ланкою у формуванні стабільного екологічного стану урбоекосистеми, а саме тому актуальним є цілеспрямований його розвиток із застосуванням науково обґрунтованих технологій. Виходячи з цього, важливим на сьогодні є флористичне та фітоценотичне вивчення дернових покриттів урбанізованих територій, оцінка їх якісних характеристик, екологічних особливостей формування та розвитку культурфітоценозів для оптимізації середовища великих міст, оскільки на сьогодні створення газонних культурфітоценозів здіснюється без застосування необхідних еколого-біоморфологічних знань про газонні трави та їх угруповання.
Формування рослинних комплексів як природних, так і штучно створених у міських конгломераціях відбувається під значним впливом антропогенного фактору. Швидкі темпи розвитку урбоекосистем, зокрема м. Києва, зумовлюють актуальність проведення наукових досліджень з визначення стану довкілля у міських конгломераціях за видовим складом рослинних комплексів та напрямків його оптимізації засобами озеленення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Структура та динаміка рослинних угруповань дернових покриттів м. Києва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок