Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У НИЗЬКОРОЗМІРНИХ НАНОГЕТЕРОСИСТЕМАХ

СПЕКТРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У НИЗЬКОРОЗМІРНИХ НАНОГЕТЕРОСИСТЕМАХ

Назва:
СПЕКТРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У НИЗЬКОРОЗМІРНИХ НАНОГЕТЕРОСИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
УДК 538.958
БЕРЕЗОВСЬКИЙ
ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
СПЕКТРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК
У НИЗЬКОРОЗМІРНИХ НАНОГЕТЕРОСИСТЕМАХ
Спеціальність 01.04.02 теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Ткач Микола Васильович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Покутній Сергій Іванович, директор Іллічівського навчально-наукового центру Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова;
доктор фізико-математичних наук, професор Савчук Андрій Йосипович, Чернівецький національний університет, професор кафедри фізичної електроніки і нетрадиційної енергетики.
Провідна організація: Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м.Львів.
Захист відбудеться 30.10.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича за адресою: Україна, 58012, м.Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 26 вересня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Курганецький М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена не лише принципово новими та прикладними можливостями напівпровідникових гетероструктур, але й новою інформацією фундаментального характеру. На відміну від масивних кристалів у квантових точках енергетичні спектри квазічастинок дискретні. Тому квантово-точкові системи розглядаються дослідниками як об'єкти, що мають значні перспективи у застосуванні в лазерній техніці, для створення "одноелектронних" приладів, в електрооптичних модуляторах, у виробництві ЕОМ нового покоління.
Практичне застосування і використання наносистем можливе лише за умови надійних знань про фізичні процеси, які в них відбуваються. Для цього потрібна теорія оптичних, електричних та магнітних властивостей наносистем різної симетрії та розмірності.
На даному етапі розвитку теорії енергетичних спектрів квазічастинок у наносистемах різної розмірності та геометрії переважна більшість робіт виконана для закритих квантових систем. Що ж до відкритих, то вони лише недавно почали вивчатися теоретично, хоча експериментальне їх створення не є складним. Відкриті системи містять принципово нову можливість: на відміну від закритих, вони мають додатковий канал дисипації енергеії із-за проникнення квазічастинок із наносистеми у зовнішнє середовище на довільну відстань. Оскільки фізичні властивості систем зумовлені квазічастинками та їх взаємодією, то вивчення спектрів електронів, дірок та екситонів постійно залишається актуальною задачею. У пропонованій дисертації детально розглядаються та аналізуються спектри, часи життя та хвильові функції електронів і дірок у простих та складних сферичних відкритих квантових точках, а також розробляється теорія екситонного спектру в закритій квантовій точці (КТ), яка може бути застосована до відкритих систем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у межах кафедральної та держбюджетної теми 0195U019419 (16-85) “Дослідження спектрів квазічастинок у обмежених гетеросистемах різної симетрії”. Автором, у межах цього наукового напрямку, побудовано теорію спектрів квазічастинок у відкритих сферичних наногетеросистемах.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є: а) побудова загальної теорії спектрів електрона, дірки, екситона та часів їх життя у квазістаціонарних станах у простих та складних відкритих сферичних наногетеросистемах, б) побудова теорії взаємодії електрона з додатним зарядом розташованим у довільному місці закритої сферичної квантової точки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СПЕКТРИ ТА ВЗАЄМОДІЯ КВАЗІЧАСТИНОК У НИЗЬКОРОЗМІРНИХ НАНОГЕТЕРОСИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок