Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОГО ГУМОРУ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОГО ГУМОРУ

Назва:
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОГО ГУМОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО
Попова Ірина Іванівна
УДК: 372+372.61+8-17
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МОВЛЕННЯ
ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОГО ГУМОРУ
13.00.02 – теорія і методика навчання (українська мова)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Богуш Алла Михайлівна
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського, завідувач
кафедри теорії і методики дошкільної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Хом’як Іван Миколайович,
Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри методики викладання і культури української мови
кандидат педагогічних наук, доцент
Кирста Наталія Романівна,
Прикарпатський університет імені В.Стефаника,
доцент кафедри теорії і методики дошкільної освіти
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка, кафедра філологічних дисциплін, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист дисертації відбудеться “10 жовтня” 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “8 вересня” 2006 р.
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради О. С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається концептуальними положеннями Національної доктрини розвитку освіти України у ХХI столітті щодо гуманізації освіти в Україні, визнання людини як найвищої цінності суспільства. Важливу роль у формуванні особистості відіграє рідна мова, що є засобом розвитку особистості, пізнання і комунікації. Мови слід навчати і таке навчання має бути спрямоване на формування мовної особистості - людини, яка є носієм мови зі своїми індивідуальними рисами мовотворчості. Основа формування мовної особистості в дошкільному віці полягає в забезпеченні вільного самовираження дитини через здатність спілкуватися рідною мовою, в ініціативності дітей дошкільного віку, яку Базовий компонент освіти визначає як одну з найважливіших базисних характеристик особистості. Ініціативність є своєрідним показником творчого потенціалу дитини, що виявляється, зокрема в художньо-мовленнєвій діяльності, яка є засобом розвитку виразності й образності мовлення.
Проблема розвитку образного мовлення дітей дошкільного віку була предметом дослідження багатьох учених (О.Акулова, Т.Алієва, В.Андросова, А.Арушанова, Р.Боша, Г.Бєлякова, Л.Ворошніна, Н.Гавриш, Р.Гасанова, А.Зрожевська, А.Ількова, Л.Іматова, Г.Кудріна, М.Лаврик, О.Максаков, І.Митькіна, Н.Насрулаєва, Ю.Руденко, О.Савушкіна, Г.Смага, О.Смирнова, Н.Смольнікова, О.Сомкова, О.Струніна, О.Ушакова, Е.Федеравичене, Л.Шадріна та ін.).
Розвиток мовних здібностей дітей реалізується через залучення їх до національних і загальнолюдських цінностей, до яких належить українська поезія гумористичного забарвлення. Водночас вивчення стану використання гумористичних поетичних творів у практиці дошкільної освіти засвідчило, що їх величезний потенціал не реалізується повною мірою. Відтак, протиріччя, що виникло між потужним розвивальним потенціалом гумористичних віршів українських поетів та обмеженим їх використанням у дошкільному закладі з метою розвитку образного мовлення старших дошкільників зумовило вибір теми дослідження: “Розвиток образного мовлення дітей старшого дошкільного віку засобами поетичного гумору”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалось у межах наукової теми “Теоретико-методичні засади розвитку мовленнєвого спілкування дошкільників і школярів” (№ 0100U006564), яка входить до тематичного плану Південного наукового центру АПН України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОГО ГУМОРУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок