Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ та методи ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ В програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень

Загрузка...

МОДЕЛІ та методи ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ В програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень

Назва:
МОДЕЛІ та методи ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ В програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,34 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАРЦЕНЮК Василь Петрович
УДК 681.51/.52 + 61:004.891
МОДЕЛІ та методи ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ В програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень
01.05.04 – системний аналіз і
теорія оптимальних рішень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім.І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Наконечний Олександр Григорович,
завідувач кафедри системного аналізу і теорії прийняття рішень Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Онопчук Юрій Миколайович,
завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України (м. Київ)
доктор технічних наук, професор
Новіков Олексій Миколайович,
директор Фізико-технічного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (м. Київ)
доктор технічних наук, професор
Власюк Анатолій Павлович,
декан факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем Українського державного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне)
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН та НКА України,
відділ аналізу перспективних космічних проблем, м.Київ
Захист відбудеться “17” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (03127, Київ, просп. Глушкова, 2, корпус 6, факультет кібернетики, ауд.40). 
дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “7” лютого 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М.Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Сучасний стан охорони здоров’я невід’ємно пов’язаний з орієнтацією на доказову медицину, головними напрямками якої є: стандартизація охорони здоров’я та медичних досліджень, активне використання систем підтримки рішень у медичних наукових дослідженнях, розробка клінічних довідкових систем.
Стрімкий розвиток медичних та біологічних наук, що спостерігається протягом останнього часу, швидке збільшення інформації про причини, патогенез, профілактику та лікування різних захворювань, з одного боку, сприяв прогресу охорони здоров’я, а з іншого - спричиняв ускладнення в об’єктивній оцінці численних явищ, що виникають в організмі людини під дією хвороботворних та терапевтичних факторів.
Досить зазначити, що число показників, що описують функціональний стан організму, якими повинні користуватися лікарі та дослідники, за останні 70 років зросло більше ніж в 40 разів, а кількість лікувальних втручань - більше ніж в 100. Це призвело до потреби вузької спеціалізації лікарів, створення дослідних центрів із строгим напрямком лікування патології, помітного збільшення галузей медицини, подорожчання лікування, збільшення термінів надання допомоги. Істотно зменшилась ефективність аналізу зростаючого потоку діагностичної та лікувальної інформації. Більше того, значно зросла доля лікарського суб’єктивізму (і без того притаманного медицині) в процесі діагностики, прогнозування наслідків захворювання і вибору методу лікування. Подолання суперечностей між обсягом медичної інформації і можливістю її повноцінного аналізу можливе з використанням в медицині інформаційних систем, що опираються на методи моделювання, системного аналізу та теорії прийняття рішень.
При цьому основою для декомпозиції в алгоритмах системного аналізу в медицині служить змістовна модель захворювання. Як показано в роботах А.Д.Адо, під захворюванням мають на увазі інтеграцію патологічних процесів, що характеризується обмеженням захисно-пристосувальних явищ та зниженням працездатності людини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: МОДЕЛІ та методи ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ В програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок