Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА ЗАСОБИ КОМБІНАТОРНО-ТОПОЛОГІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДВОМІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Загрузка...

МОДЕЛІ ТА ЗАСОБИ КОМБІНАТОРНО-ТОПОЛОГІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДВОМІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
МОДЕЛІ ТА ЗАСОБИ КОМБІНАТОРНО-ТОПОЛОГІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДВОМІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Бурцев Валерій Миколайович
УДК 681.327:004.912
МОДЕЛІ ТА ЗАСОБИ
КОМБІНАТОРНО-ТОПОЛОГІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДВОМІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Єрохін Андрій Леонідович
Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри програмного забезпечення ЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник Машталір Володимир Петрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри інформатики Харківського національного університету радіоелектроніки, декан факультету комп’ютерних наук, м.Харків;
- кандидат технічних наук, доцент Поворознюк Анатолій Іванович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, докторант кафедри обчислювальної техніки і програмування м.Харків.
Провідна установа – Донецький державний iнститут штучного iнтелекту, відділ розпізнавання зорових образів
Захист відбудеться “25” лютого 2004 р. у 13 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. 702-14-46.
Автореферат розісланий “ 19 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Саєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку систем штучного інтелекту необхідно вдосконалювати якість взаємодії людини з машиною, покращення функціонування інтерфейсів на основі побудови та дослідження моделей інтелектуальної діяльності людини, що дає можливість покращувати якість розпізнавання і синтезу зорових образів. Значний вплив на розвиток методів, моделей і засобів для інтелектуальних систем обробки і синтезу зорової та мовної інформації зробили вчені М.Ф.Бондаренко, В.І.Васильєв, Т.К.Вінцюк, В.В.Грицик, Ю.І.Журавльов, В.П.Кожем’яко, В.П.Машталір, Є.П.Путятін, І.Б.Сіроджа, Ю.П.Шабанов-Кушнаренко, М.І.Шлезінгер та інші.
Розробка нових засобів для систем штучного інтелекту висвітила нові задачі, які пов’язані із врахуванням реакцій системи на стохастичні впливи. Для інтелектуальних систем, що реалізовані на сьогоднішній день, характерним є поява похибок або нестандартних ситуацій при обробці та синтезі зорових образів. Причинами цього є одиничні чи множинні похибки (спотворення) вхідних параметрів. Наслідком впливу таких зовнішніх стохастичних сил є імовірність зростання амплітуди флуктуацій системоуправляючих параметрів, коригування яких стандартними засобами інтелектуальної системи стає неможливим. Важливим етапом таких досліджень є розробка моделей еволюції інтелектуальних систем в багатомірному фазовому просторі, а їхня цінність - тим, що в критичних фазах життєвого циклу система здатна із стану відносної стійкості стрибком перейти в стан нової стійкості. Одним із напрямків досліджень є розробка моделі генерації стохастичних впливів у вигляді стохастичних, ергодичних і детермінованих процесів, які розвиваються на дискретних фазових площинах. За допомогою таких моделей генеруються стохастичні похибки технічних та інформаційних параметрів на вході інтелектуальної системи.
Моделі генерації хаотичних процесів в інтелектуальних системах можуть бути застосовані, наприклад, як інформаційний банк усіх можливих сценаріїв розвитку нестандартних або аварійних ситуацій. Фізичне і математичне моделювання реакцій системи на стохастичний вплив забезпечує підвищення надійності функціонування системи.
Дослідження, проведені в дисертаційній роботі, направлені на розвиток систем штучного інтелекту під час їх взаємодії з факторами стохастичної природи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА ЗАСОБИ КОМБІНАТОРНО-ТОПОЛОГІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДВОМІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок