Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКОВО АДАПТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ РИНКОВО АДАПТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКОВО АДАПТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,29 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 658.5+338.242
 
Скубенко Володимир Петрович
ФОРМУВАННЯ
РИНКОВО АДАПТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ
ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк), директор інституту
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України Алимов Олександр Миколайович,
Інститут економіки НАН України (м. Київ), завідувач відділу промислового потенціалу
доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, Донецьке акціонерне науково-комерційне товариство “Данко”(м. Донецьк), віце-президент
доктор економічних наук, професор Савельєв Євген Васильович, Тернопільська державна академія народного господарства Міністерства освіти і науки України (м. Тернопіль), проректор з наукової роботи
Провідна установа
Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться “27” грудня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 25.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблеми трансформації економіки України в умовах ринкових відносин викликано перепонами, що не дають можливості досягти збереження її економічного потенціалу, ефективного використання наявних матеріально-технічних, природних та трудових ресурсів, зростання внутрішнього валового продукту. Вирішити ці проблеми комплексно і одночасно, як показує досвід господарювання, достатній для узагальнення і висновків, можна тільки суттєвими економічними перетвореннями.
На макроекономічному рівні розроблюються програми по стабілізації економіки, що порушують такі важливі питання, як удосконалення економічних механізмів господарювання у ринкових відносинах, взаємодії між підприємствами будь-якої форми власності, поліпшення привабливості інвестицій в Україну, створення умов для впровадження нових форм управління економічними суб’єктами. Але впровадження більшості програм не забезпечило бажаного результату, внаслідок чого стан усього господарства країни, її промисловості зокрема, продовжує залишатися кризовим.
Погіршення впливу факторів зовнішнього середовища на результати діяльності українських товаровиробників у сучасних умовах господарювання вимагає активного пошуку шляхів, що спрямовані на підвищення конкурентоспроможності продукції та ефективності виробництва в цілому. Аналіз причин критичного стану промислових підприємств України та розробка дійових заходів щодо його подолання потребують використання відповідного ринковим реаліям аналітичного апарату. Традиційні методи економічного дослідження в нових умовах поверхово оцінюють стан підприємств, слабо пов’язані з їхніми нагальними потребами, отже недостовірно визначають напрями поліпшення діяльності.
Досвід свідчить, що єдиним шляхом до економічного зростання країни є забезпечення високого рівня ефективності підприємств у ключових галузях, до числа яких належить вугільна промисловість. У цьому зв’язку стають пріоритетними проблеми розробки нових методів господарювання підприємств, узгодження взаємних інтересів і взаємодії держави і підприємств, регіонів і підприємств, форм їх економічної співпраці в умовах кризи і неплатежів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКОВО АДАПТОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок