Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами

Загрузка...

Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами

Назва:
Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький)
Дем'янюк Ольга Борисівна
УДК 519.866:336
Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор Олексюк Олександр Степанович Тернопільська академія народного господарства, проректор з навчально-методичної роботи та інформатики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Соколовська Зоя Миколаївна Одеський державний економічний університет, професор кафедри економічної кібернетики; кандидат економічних наук, доцент Мороз Віктор Степанович Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький), доцент кафедри економіки.
Провідна установа Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ)
Захист відбудеться 04 лютого 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 в Технологічному університеті Поділля Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016 м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 110.
Автореферат розісланий 03 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний період розвитку української економіки характеризується нестабільністю механізму ринкового регулювання, мінливістю тенденцій і процесів економічного розвитку, складними процесами становлення та розвитку підприємництва, непередбаченими змінами кон'юнктури на внутрішніх і зовнішніх ринках, що змушують суб'єктів господарювання приймати фінансові рішення в умовах невизначеності й ризику, а це передбачає якісно новий підхід до підвищення ефективності методів прийняття фінансових рішень і врахування об'єктивно-суб'єктивного аспекту рішень.
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю наукового обґрунтування та розробки економіко-математичних методів і моделей прийняття рішень, пов'язаних з управлінням фінансами суб'єктів господарювання, на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами.
В умовах становлення ринкової системи в Україні фінансова діяльність суб'єктів господарювання вкрай нестабільна, що вимагає вдосконалення підходів щодо прийняття фінансових рішень на основі економіко-математичних методів та моделей, які адекватно відображають процеси підготовки та прийняття фінансових рішень в умовах невизначеності й ризику. Особливо важливу роль у виробничо-фінансовій діяльності суб'єктів господарювання в сучасних умовах відіграють об'єктивно-суб'єктивні методи прийняття рішень, зокрема методи, що ґрунтуються на теорії вигідності. Виходячи з того, що теорія вигідності є однією з фундаментальних складових фінансового менеджменту і має потенційні можливості в царині розробки і вдосконалення економіко-математичних методів і моделей прийняття ризикових фінансових рішень в умовах нестабільної економіки, а в фінансових задачах критеріями виступають гроші й час, що дає підставу в контексті прийняття фінансових рішень в умовах ризику обмежитися вибором двофакторної функції вигідності, то актуальним є дослідження застосування функції вигідності з аргументами гроші й час.
Різні аспекти досліджуваної проблеми висвітлили в працях вітчизняні та зарубіжні вчені: Д. Бернуллі, М. Бромвіч, В. Вітлінський, О. Воронцовський, Ю. Гаврилець, С. Ємельянов, Р. Кіні, О. Ларічєв, Р. Льюс, А. Мертенс, Дж. Маршал, Дж. Нейман, О. Моргенштерн, О. Олексюк, З. Соколовська, Х. Райфа, П. Фишберн, М. Фрідмен, Л. Севідж, П. Шумейкер, О. Ястремський та ін.
Отже, з огляду на нову економічну ситуацію в Україні, низьку результативність управлінських рішень і дій щодо виробничо-фінансової діяльності суб'єктів ринку, що формується, та необхідність врахування об'єктивно-суб'єктивних чинників рішень, актуальною постає проблема розробки та прийняття фінансових рішень на основі економіко-математичних методів і моделей із використанням функції вигідності з грошовим та часовим аргументами, що й визначило мету та основні завдання даного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок