Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ

Загрузка...

вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ / сторінка 8

Назва:
вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
На граничних поверхнях Z=0 і Z= здійснюється теплообмін з навколишнім середовищем за законом Ньютона - Рихмана з коефіцієнтами тепловіддачі і .
Математична постановка задачі.
(10)
 
 
Розв'язок задачі в безрозмірному виді:
, (11)
де: S3 і S4 - комплекси, що враховують розподіл потужності і розміри джерела;
S1 і S2 - комплекси, що враховують товщину пластини;
Vо і Vб - комплекси, що враховують теплообмін на поверхнях z=0 і z=d.
Досліджено особливості програмної реалізації отриманих аналітичних рішень по визначенню температурних полів. Показано, що точність обчислень, достатня для інженерних розрахунків, може бути отримана при наступних умовах: ітерації обчислення інтеграла за часом варто повторювати доти, поки це приводить до зміни модуля значення інтеграла більш, ніж на 0,01%; суму підінтегральних рядів можна обчислювати доти, поки модуль чергового члена ряду перевищує 10-6% від вже обчисленої суми, нижню межу чисельного інтегрування можна покласти 10-4 с.
З метою зіставлення розрахункових значень температур, оцінюваних по отриманих аналітичних рішеннях, зі значеннями температурних полів, що виникають при роботі радіоелементів на різних охолоджувачах і встановлення адекватності математичних моделей реальним процесам, проведене експериментальне дослідження. Експерименти проводилися при натуральному способі охолодження, як найбільш розповсюдженому в практичних розробках, коли потужність тепловиділення елемента відносно невелика. Обрано наступні охолоджувачі:
Охолоджувач N1 - ребристий алюмінієвий охолоджувач 40х90 мм. Товщина пластини 6 мм, висота ребра 12,5 мм, ширина ребра 1 мм, відстань між осями ребер 5 мм.
Охолоджувач N2 - ребристий алюмінієвий охолоджувач 40х80 мм. Товщина пластини 5 мм, висота ребра 8 мм, ширина ребра 2 мм, відстань між осями ребер 6 мм.
Як тепловиділяючий елемент використовувався діод типу ДЧ-106-10 у корпусі ТО-220.
Аналіз отриманих графіків температур дозволяє говорити про те, що точність збігу розрахункових і експериментальних температур є достатньою для проведення інженерних розрахунків температурних полів охолоджувачів теплонавантажених радіоелементів.
З використанням виразу (11) проведений розрахунок теплових режимів ключових елементів формувача, установлених на групові охолоджувачі: ключових елементів джерела живлення і ключів, що комутують замикаючий імпульс струму. Виявлено, що найбільший градієнт температур спостерігається під тепловиділяючим елементом, і в безпосередній близькості від нього. Збільшення відстані між осями симетрії таких елементів ефективно тільки до певного значення, поки воно складає не більш 2l, де l - характерний розмір корпуса тепловиділяючого елемента. Показано, що на охолоджувачі 1 типу можна кріпити 3 елементи в корпусі ТО-220 і 2 елементи в корпусі ТО-247, при цьому їхній тепловий взаємовплив буде незначним.
ВИСНОВКИ.
1. На основі аналізу тимчасових діаграм роботи блокованого тиристора, визначені параметри імпульсів управління, забезпечення яких є обов'язковим. Запропоновано нову структурну схему формувача імпульсів управління. Уведено блок логічної обробки сигналів, що дозволяє здійснити контроль стану блокованого тиристора і попередити виникнення аварійних процесів.
2. Показано, що для забезпечення необхідних характеристик імпульсів управління, вихідні ланцюги ФIУ для БТ на струми понад 200 А повинні мати безпосередній електричний контакт із керуючим електродом, а також вузли вмикання і вимикання, виконані за принципом часткового розряду попередньо зарядженого конденсатора великої ємності через цілком керований ключ. Гальванічна розв'язка різнопотенціальних ланцюгів ФIУ повинна здійснюватися по його входу.
3. Розроблено математичну модель для дослідження ланцюга управління блокованого тиристора, яка враховуює широкий набір паразитних елементів. Показано, що для моделювання різних станів блокованого тиристора, можуть застосовуватися як двохтранзисторна макромодель, так і модель у вигляді діода, для зменшення часу аналізу.
4. Розрахунковим шляхом і експериментально виявлені інтервали найбільш ефективного впливу величини напруги заряду накопичувального конденсатора вузла форсованого включення, на процес включення БТ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок