Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ

Загрузка...

вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Алєксєєв Олександр Геннадійович
УДК 621.373.54
вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі "Промислова електроніка і електронна техніка" Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України, м.Запоріжжя.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Переверзєв Анатолій Васильович,
Запорізька державна інженерна академія,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Артеменко Михайло Юхимович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
професор кафедри "Промислова електроніка".
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Губаревич Володимир Миколайович,
Інститут електродинаміки, Національна Академія Наук України,
старший науковий співробітник вітділу “Системи стабілізованого струму”.
Провідна установа - Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра промислової електроніки, м. Харків.
Захист відбудеться 14 жовтня 2002 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.06 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, тел. 241-76-62.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий 10 вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кондра Б.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значний вплив на технічні характеристики перетворювачів чинять типи застосовуваних силових ключів. Незважаючи на наявність великого числа нових цілком керованих силових приладів, блокований тиристор (БТ) залишається одним з найбільш широко використовуваних ключів, застосовуваних у потужних і надпотужних установках перетворення і розподілу електроенергії, в електротранспорті й інших областях, внаслідок невеликих статичних втрат і невисокої вартості.
Застосування БТ вимагає наявності формувача імпульсів управлiння (ФIУ). Результати літературного огляду, а також пошук по мережі Internet показав, що ведучі фірми-виробники БТ і пристроїв силової електроніки не пропонують споживачу комерційні зразки формувачiв. Украй вузький асортимент здатні запропонувати лише фірми WestCode і Dynex Semiconductors. Тому розроблювач пристроїв на БТ, у більшості випадків, змушений самостійно створювати для них формувачi.
Створення ФІУ методом проб і помилок є неприйнятним шляхом, оскільки від цього вузла залежать максимальна потужність, що комутується БТ, і втрати енергії при цьому. Крім того, специфіка управління цим прибором така, що завдання імпульсів управління з технічно необґрунтованими параметрами може викликати пробій прибору і виникнення аварійних процесів в установці. Тому створення ФІУ вимагає наявності гарної інформаційної і методологічної бази.
Аналіз інформаційних ресурсів показав, що в літературі приводиться достатнє число функціональних схем ФIУ, що можна класифікувати по видах зворотних зв'язків, способам гальванічної розв'язки (ГР), побудові вихідних вузлів. Загальна концепція побудови, методики розрахунку режимів роботи основних елементів і оцінка впливу їхньої зміни на управління БТ у літературі практично не зачіпаються. Питання конкретизації схемотехнічних і конструкторсько-технологічних рішень, що багато в чому визначають роботу ФIУ, у літературі практично не висвітлені. Це зв'язано з тим, що розвиток класу потужних БТ збіглося з розпадом СРСР, що призвело за собою різке скорочення обсягу досліджень, проведених у цій галузі. Зарубіжні виробники не зацікавлені в розголошенні подібної інформації, пропонуючи на ринку або окремі силові напівпровідникові прилади, або силові утворювальні установки в цілому.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: вДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАЧІВ ІМПУЛЬСІВ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ БЛОКОВАНИХ ТИРИСТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок