Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД СПЕКТРАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ РОЗСІЯННЯ В ЗАДАЧАХ ДИФРАКЦІЇ В ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ З АКСІАЛЬНОЮ СИМЕТРІЄЮ

Загрузка...

МЕТОД СПЕКТРАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ РОЗСІЯННЯ В ЗАДАЧАХ ДИФРАКЦІЇ В ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ З АКСІАЛЬНОЮ СИМЕТРІЄЮ

Назва:
МЕТОД СПЕКТРАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ РОЗСІЯННЯ В ЗАДАЧАХ ДИФРАКЦІЇ В ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ З АКСІАЛЬНОЮ СИМЕТРІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Чумаченко Вячеслав Анатолійович
УДК 517.392:621.372.85
МЕТОД СПЕКТРАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ РОЗСІЯННЯ В
ЗАДАЧАХ ДИФРАКЦІЇ В ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ
З АКСІАЛЬНОЮ СИМЕТРІЄЮ
01.04.03 - Радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук, професор
Погарський Сергій Олександрович,
Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, професор кафедри фізики
надвисоких частот.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м.Харків), завідувач відділу теоретичної радіофізики;
 
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Кузьмичов Ігор Костянтинович,
Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (м. Харків), старший науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифрак-ційного випромінювання.
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектро-ніки Міністерства освіти і науки України, кафедра фізичних основ електронної техніки (м.Харків).
Захист відбудеться 26.05.2005 р. о _13-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІІІ-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свобо-
ди, 4.
Автореферат розісланий 28.04.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню електродинамічних властивостей хвилеведучих структур з періодичними послідовностями неоднорідностей аксіально-симетричного типу.
Актуальність теми. Багатогранний розвиток сучасної радіофізики, НВЧ і КВЧ техніки пов’язаний, насамперед, із освоєнням нових діапазонів електромагнітних коливань і розв’язанням низки прикладних задач. Величезні потенційні можливості при розв’язанні різноманітних технічних задач містять у собі різного роду періодичні електродинамічні структури. Особливе місце серед таких об’єктів займають аксіально-симетричні електродинамічні хвилеведучі структури і функціональні елементи, які виконані на неоднорідностях різного типу. Вони є важливим для практики класом однорідних по азимуту електродинамічних систем, завдяки чому такі структури дозволяють передавати довільний поляризаційний стан електромагнітного поля. Для реалізації властивості багатофункціональності НВЧ пристроїв може бути корисним метод каскадування послідовностей з однотипних елементів.
Побудова теоретичних моделей для опису фізичних процесів, що відбуваються у такого роду структурах, є актуальною проблемою сучасної радіофізики. Математичне моделювання полів як поза, так і всередині таких систем, базується на визначенні характеру взаємодії падаючих хвиль з границею періодичної структури. Розвязання задач такого роду для будь-якої складнокомпозиційної електродинамічної системи має безумовний науковий і практичний інтерес. Це обумовлено, насамперед, тим, що, по-перше, встановлюються області потенційних практичних застосувань у плані створення нових багатофункціональних елементів НВЧ діапазону, по-друге, визначаються шляхи модернізації бази існуючих елементів НВЧ, що спираються на використанні періодичних структур, і, нарешті, по-третє, розширюються можливості побудови фізично коректних математичних моделей для реальних приладів і пристроїв. Однак цілком очевидно, що для побудови таких моделей є необхідним по можливості загальний математичний апарат, що дозволив би розглянути істотні риси дифракції хвиль різної природи на періодичних перешкодах, і давав би інформацію про границі застосування цих моделей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МЕТОД СПЕКТРАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ РОЗСІЯННЯ В ЗАДАЧАХ ДИФРАКЦІЇ В ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУРАХ З АКСІАЛЬНОЮ СИМЕТРІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок