Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дидактичні особливості інтегративного навчання комп’ютерних технологій у професійній підготовці ЕЛЕКТРИКІВ

Загрузка...

Дидактичні особливості інтегративного навчання комп’ютерних технологій у професійній підготовці ЕЛЕКТРИКІВ

Назва:
Дидактичні особливості інтегративного навчання комп’ютерних технологій у професійній підготовці ЕЛЕКТРИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
IНСТИТУТ ПЕДАГОГIКИ I ПСИХОЛОГIЇ ПРОФЕСIЙНОЇ ОСВIТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
С О Б К О
Р о м а н М а к с и м о в и ч
УДК 377.1
Дидактичні особливості
інтегративного навчання комп’ютерних технологій
у професійній підготовці ЕЛЕКТРИКІВ
13.00.04 - теoрія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогiчних наук
Київ - 2002


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Iнститутi педагогiки i психологiї професiйної освiти АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Козловська Ірина Михайлівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Львівський науково-практичний центр, провідний науковий співробітник відділу загальнотехнічних та спеціальних дисциплін.
Офiцiйнi опоненти: доктор педагогічних наук, професор СТАРИКОВ Ілля Мусійович, Миколаївський державний педагогічний університет, професор кафедри психології;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ТАЛАЛУЄВА Наталія Олександрівна, Президія Академії педагогічних наук України, м.Київ, вчений секретар відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти.
Провiдна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені В. Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист вiдбудеться 27 березня 2002 року о 14 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.451.01 в Iнститутi педагогiки i психологiї професiйної освiти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5й поверх, зал засiдань.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Iнституту педагогiки i психологiї професiйної освiти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розiслано 23 лютого 2002 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Реформування освіти, як одна з умов інтеграції України у світове співтовариство, започатковане Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), було продовжене рядом законодавчих актів: Закони України “Про освіту” та “Про національну програму інформатизації”, Концепція професійної освіти, Концепція Національної програми інформатизації та Проект Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті.
На сучасному етапі існує ряд суперечностей між вимогами сучасного виробництва і рівнем підготовки випускників професійних навчальних закладів до використання комп’ютерної техніки; інтегративним характером комп’ютерних технологій та предметним підходом до їх вивчення у реальному навчальному процесі. Аналіз цих суперечностей дає можливість окреслити проблемну ситуацію як усвідомлення названих вище суперечностей: нерозробленість теоретичних основ та методики інтегративного навчання комп’ютерних технологій у професійній підготовці за умови необхідності впровадження його на практиці.
Подолання цих суперечностей можливе за умов оновлення та реформування змісту освіти за допомогою новітніх технологій, зокрема інтегративних, розробки інформаційного та методичного забезпечення інтегративних підходів до початкової професійної підготовки з використанням комп’ютерної техніки. Поєднання двох сучасних перспективних технологій у навчанні – комп'ютерних та інтеграційних – доцільно реалізувати шляхом їх координації на основі єдиного підходу. Це передбачає широке використання можливостей комп’ютерних технологій для iнтегративного засвоєння знань i вмінь студентів.
У ході дослідження ми звернулися до праць багатьох вчених різних галузей науки за такими напрямами: загальні питання педагогіки, психології та загальної дидактики (А.М.Алексюк, С.У.Гончаренко, А.І.Дьомін, І.А.Зязюн, П.І.Підкасистий); педагогіка професійної освіти (А.П.Беляєва, М.М.Берулава, Р.С.Гуревич, О.С.Дубинчук, М.І.Махмутов, Н.Г.Ничкало); організація навчально-виховного процесу на інтегративній основі (К.Ю.Колесіна, В.Т.Фоменко); методологічні проблеми інтеграції знань (С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Дидактичні особливості інтегративного навчання комп’ютерних технологій у професійній підготовці ЕЛЕКТРИКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок