Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ЗМІНИ ПОДАТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ

МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ЗМІНИ ПОДАТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ЗМІНИ ПОДАТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій і систем
Букач Борис Олександрович
УДК 336.221.26:519.862
МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ЗМІНИ ПОДАТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Цуканов Олександр Вікторович
Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри менеджменту і економіко-математичних методів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ревенко Валерій Лук’янович
Київський університет економіки і технологій транспорту, завідувач кафедри фінансів та банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Погорєловська Ірина Дем’яновна
завідувач лабораторією Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів державної податкової служби України Національної Академії ДПС України
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського МОН України
Захист відбудеться 18 грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.02 у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 14 листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ревін В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема створення ефективної системи оподаткування, яка сприяє стабільному економічному зростанню, є однією з актуальних на сучасному етапі розвитку економіки України. У зв'язку з цим спостерігається підвищений інтерес учених, політиків, громадськості до проблеми реформування системи оподаткування. Щорічно висувається велика кількість різноманітних варіантів поліпшення діючої системи оподатковування. Однак часто проекти не містять глибокої, науково-обґрунтованої і кількісної оцінки можливих наслідків.
Проблема впливу податків на економічну активність господарюючих суб'єктів завжди була однією з центральних в економічній теорії. Найбільш значний внесок у теорію і практику оподатковування внесли А. Сміт, Д. Рікардо, Дж. Кейнс, А. Лаффер, Д. Мілль, Е. Селігман, Дж. Стігліц, Є. Аткінсон. Велику увагу дослідженню проблем удосконалення системи оподатковування приділяють вітчизняні економісти, вчені і практики М. Азаров, О. Василик, О. Заруба, А. Крисоватий, М. Кучерявенко, І. Луніна, П. Мельник, К. Павлюк, А. Соколовська, В. Федосов, Л. Шаблиста, С. Юрій.
При розробці податкової політики необхідно за допомогою різних методологічних засад вивчати можливості її удосконалення й орієнтуватися, у першу чергу, на якісний економічний аналіз можливих наслідків її проведення. Важливими засобами, що відповідають цим вимогам, є комплекс економіко-математичних моделей і методи математичного програмування.
У роботах сучасних вітчизняних та іноземних авторів В. Юрінця, С. Лондаря, В. Вишневського, А. Скрипника, П. Буряка, Є. Балацького, А. Смирнова, І. Чугунова, Д. Йоргенсена, А. Ауербаха, запропоновані підходи до моделювання складних процесів у сфері оподатковування на основі економіко-математичних моделей.
На сьогоднішній день найбільш популярним напрямом реформування податкової системи України є ідея зниження ставок по основних видах податків. Втім однозначно оцінити пропозицію про зниження податкових ставок досить складно, тому що в економічній теорії і практиці існують зовсім протилежні оцінки даної ідеї. Тому виникає необхідність розробки економіко-математичної моделі, на підставі якої можна було б оцінити вплив зміни податкових ставок на економічний розвиток країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ЗМІНИ ПОДАТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок