Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> особливості образу “Я” акцентуйованих підлітків З ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Загрузка...

особливості образу “Я” акцентуйованих підлітків З ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Назва:
особливості образу “Я” акцентуйованих підлітків З ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології імені Г. С. Костюка
АПН України
Панасенко Наталія Миколаївна

УДК159.923.2 ? 056.3 (048)
особливості образу “Я” акцентуйованих підлітків
З ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія вікової психофізіології
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент
Болтівець Сергій Іванович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
(м. Київ), заступник директора
з експериментальної та організаційної роботи
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Максимова Наталія Юріївна,
Національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри соціальної роботи та педагогіки
кандидат психологічних наук, доцент
Тертична Надія Анатоліївна,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
доцент кафедри психології та педагогіки
Захист відбудеться “27”вересня 2007 р. о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано “25” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена тим, що в педагогічній та віковій психології проблема девіантної поведінки підлітків є однією з найбільш актуальних. В умовах перебудови суспільства процес формування образу “Я” неповнолітніх характеризується зниженням значущості уявлень про базові морально-етичні принципи поведінки, тобто образ “Я” у девіантних підлітків за змістом відчужується від суспільства і його цінностей, дисгармонійно трансформується. В соціальному вимірі це виявляється в тому, що у підлітків формуються різні форми девіантної поведінки.
За даними сучасних юридичних (Г.Давидов, В.Кудрявцев, Б.Сидоров та ін.), медичних (М.Буянов, В.Гіндікін та ін.), педагогічних (Б.Алмазов, А..Макаренко, В.Сухомлинський та ін.), психологічних досліджень (А.Айхорн, А.Александров, Л.Берковець, С.Болтівець, М.Боришевський, І.Булах, Л.Виготський О.Змановська А.Краковський, Ю.Клейберг, І.Кон, М.Кондратьєв, Н.Максимова, О.Матвійчук, Л.Міщик, В.Моргун, В.Оржеховська, К.Поліванова, А.Реан, В.Степанов, Т.Титаренко, В.Тюріна; Д.Фельдштейн та ін.) у значної частини сучасних підлітків за несприятливих соціальних умов формуються життєва безпорадність, соціальний нігілізм, пасивність, зневіра та байдужість до всього, молодшає вік злочинців, формуються та закріплюються різні форми девіантної поведінки. Тому, як зазначає С.Максименко, основні зусилля при роботі з підлітками мають зосереджуватися саме на заходах первинної, превентивної профілактики та корекції.
Саме у підлітковому віці, як вказує А.Личко, підсилюються акцентуації, які вказують на слабкі сторони характеру, на “місця найменшого опору”, створюють передумови для формування у підлітків девіантної поведінки. Гендерні відмінності також мають значний вплив на формування відповідного типу девіантної поведінки
Основою для вибору провідної лінії поведінки особистості служить образ “Я”, основні функції якого – регуляція, адаптація, захист, репрезентація, домагання. Вони виконують особистісно-цілеспрямоване мотивування і регулювання діяльності, пізнання, спілкування, поведінки, здійснюють пошук гармонії поміж ставленням особистості до себе і до зовнішнього світу.
Образ “Я” розглядається науковцями з різних позицій: як мета-психологічна категорія самосвідомості (В.Петровський та ін.); як її когнітивний компонент (М.Боришевський, П.Чамата та ін.); як душевно-моральний аспект життя (В.Татенко та ін.); як комплексне відображення системи особистісних ставлень (О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: особливості образу “Я” акцентуйованих підлітків З ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок