Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення ефективності регіонального УПРАВЛІННЯ у сфері використання ВІДХОДІВ виробництва

Загрузка...

підвищення ефективності регіонального УПРАВЛІННЯ у сфері використання ВІДХОДІВ виробництва

Назва:
підвищення ефективності регіонального УПРАВЛІННЯ у сфері використання ВІДХОДІВ виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ

 

ПЕЛЮГІНА ІРИНА ЮРІЇВНА

УДК 658.567:577.4
підвищення ефективності регіонального УПРАВЛІННЯ у сфері використання ВІДХОДІВ виробництва
Спеціальність 25.00.04 - Регіональне управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Жидченко Віктор Дмитрович,
Донецька державна академія управління (м.Донецьк), завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, Коніщева Наталія Йосипівна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча сектором економічних проблем природокористування
кандидат економічних наук, Карагодов Іван Анатолійович, Держуправління екологіі та природних ресурсів в Донецькій області (м. Донецьк), начальник відділу економіки природокористування
Провідна установа
Національна академія служби безпеки України, кафедра основ управління органів та підрозділів СБ України, Служби безпеки України (м. Київ)
 
Захист відбудеться 14 грудня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.107.01 в Донецькій державній академії управління за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецької державної академії управління за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 14.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема управління у сфері поводження з відходами на регіональному рівні є однією з вагомих щодо поліпшення екологічного і соціально-економічного стану України. Різниця між обсягом накопичення відходів та обсягом їх утилізації, яка зумовлена низьким технологічним рівнем виробництва, є одним з критеріїв сучасної екологічної кризи. Слід зазначити, що Донецька область - найбільш техногенний та екологічно забруднений регіон України, на її території накопичено більш ніж 4 млрд. тонн відходів виробництва, що становить четверту частину від їх загального обсягу по країні.
Регіональна стратегія у сфері використання відходів є однією з найважливіших складових управління соціально-економічним розвитком регіону. Практика та теорія управління регіоном, у тому числі сферою використання відходів виробництва знаходиться у стані формування і потребує уваги як науковців, так і практиків управління.
Актуальність теми зумовлена і завданнями, які зазначені у законодавчих та урядових документах. Зокрема, у Законі України “Про відходи” визначені основні організаційно-економічні заходи щодо забезпечення утилізації відходів та зменшення обсягів їх утворення. Але у практиці управління вони не реалізовані у повній мірі. Надання податкових, кредитних та інших пільг суб’єктам господарчої діяльності, які утилізують відходи, здійснюють їх збирання та заготівлю, беруть пайову участь у фінансуванні заходів щодо використання відходів потребує приведення законодавства про відходи у відповідність до інших галузей права.
Для прийняття обгрунтованих управлінських рішень при розробці регіональних та місцевих програм соціально-економічного розвитку необхідно удосконалення науково-методичного забезпечення щодо оцінки ефективності інвестиційних проектів по використанню відходів. Це має значення як для розвитку господарчого комплексу, так і для розв’язання екологічних проблем регіону. Складність питань регіонального управління сферою використання відходів виробництва, недостатнє вивчення цього процесу у теоретико-методологічному, методичному та практичному планах зумовили актуальність теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана і виконувалась у межах науково-дослідної теми Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки України “Науково-методичне забезпечення управління утилізацією промислових відходів” (номер державної реєстрації 0100U002218), у рамках якої автором розроблено методику еколого-економічної оцінки утилізації промислових відходів; запропоновано рекомендації щодо оцінки ефективності управління у сфері використання відходів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: підвищення ефективності регіонального УПРАВЛІННЯ у сфері використання ВІДХОДІВ виробництва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок