Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕТНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ЕТНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕТНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ГУРЕНКО Ольга Іванівна
УДК 378.013.32:1415
ФОРМУВАННЯ ЕТНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Бердянському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент Бурма Ганна Василівна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри теорії і методики професійної освіти.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Гриньова Валентина Миколаївна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри загальної педагогіки;
доктор педагогічних наук, доцент Сущенко Андрій Віталійович, Запорізький гуманітарний університет “ЗІДМУ”, завідувач кафедри управління навчальними закладами і педагогіки вищої школи.
Провідна установа: | Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України
(м. Одеса).
Захист відбудеться “26__жовтня__ 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168,
м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В).
Автореферат розісланий 23.09.2005 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Україна історично склалася й існує як багатонаціональна держава. Це завжди віддзеркалювалося на її соціально-економічному, політичному і культурному житті. Тому на перший план освітньої, кадрової та молодіжної політики регіонів виходять проблеми збереження і розвитку надбань народів, що населяють Україну, а також пошук ефективних шляхів взаємодії різних етнокультур, особливо в контексті зближення людей різних національностей та запобігання міжетнічних конфліктів, які мають місце на тлі політичного життя нашої держави.
Значну роль у вирішенні цієї проблеми відіграє саме освіта. В освітньому просторі людина заглиблюється в етнічну культуру свого народу, пізнає національну самобутність регіону, а через них залучається до світової загальнолюдської культури. Провідником культурного спадку етносів, націй, спільнот є педагог, що покликаний залучати майбутнє покоління до різних культурних цінностей, традицій, бути носієм власної етнонаціональної культури та надихачем формування етнічної самосвідомості дитини.
У зв’язку з цим суспільство висуває якісно нові вимоги до підготовки педагогічних кадрів. Поряд із загальною професійною компетентністю педагогів на порядок денний стало питання формування етнокультурної компетентності майбутніх спеціалістів у галузі освіти і в першу чергу тих, хто покликаний діяти в поліетнічному середовищі.
Аналіз науково-педагогічної літератури дозволяє стверджувати, що на сучасному етапі відсутня цілісна методика спрямованого навчання майбутніх педагогів за умови знання та використання етнокультурних традицій національних меншин в навчально-виховній роботі, недостатньо окреслені шляхи формування етнокультурної компетентності студентів на різних етапах професійного становлення. Не визначені функції педагога в здійсненні навчання й виховання дітей на засадах етнокультури. Відсутні науково обґрунтовані й експериментально перевірені методичні рекомендації з формування етнокультурної компетентності студентів.
Недооцінка навчально-виховних можливостей етнокультури національних меншин та неповне використання її у вузівській підготовці значно збіднює зміст професійної підготовки випускників педагогічного університету та дозволяє виділити ряд суперечностей, які стримують вирішення проблеми вдосконалення етнокультурної компетентності майбутнього педагога в період його навчання у ВНЗ між потребою у підвищенні освіченості студентів педагогічних факультетів у галузі світової й національної культур та застарілими, традиційними підходами до практики їх професійної підготовки; підвищеними вимогами до етнокультурної компетентності і її реальним рівнем у діючих практиків; усвідомленням майбутніми педагогами необхідності і значущості розвитку своєї етнокультурної компетентності і недостатньою мотивацією її розвитку в період навчання у ВНЗ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕТНОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок