Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ПРО ВЛАСТИВОСТІ І СПІВВІДНОШЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ПРО ВЛАСТИВОСТІ І СПІВВІДНОШЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ПРО ВЛАСТИВОСТІ І СПІВВІДНОШЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ОЛІЙНИК ЛІЯ МИКОЛПЇВНА
УДК 373.22:159.937
ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ
ПРО ВЛАСТИВОСТІ І СПІВВІДНОШЕННЯ ПРЕДМЕТІВ
У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
13.00.08 – дошкільна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна,
Київський міжнародний університет,
завідувач секцією педагогічної майстерності;
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Побірченко Неоніла Антонівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України;
завідувач відділу психології профорієнтації;
кандидат педагогічних наук,
Поніманська Тамара Іллівна,
Рівненський гуманітарний університет,
завідувач кафедрою дошкільної педагогіки і психології;
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, кафедра дошкільної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса..
Захист відбудеться “25” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “24” грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невід’ємною умовою успішного загального розвитку дитини є набуття нею чуттєвого досвіду в перші три роки життя, адже ранній вік – це період, коли дитина інтенсивно вбирає в себе соціальний досвід людства.
Демократизація системи освіти в державі, прийняття Закону України “Про дошкільну освіту” (2001) надали дошкільним навчальним закладам статусу першої ланки у системі безперервної освіти в Україні. З’явилася можливість синтезувати надбання вітчизняної та зарубіжної науки з проблеми формування уявлень про властивості і співвідношення предметів у дітей раннього віку. У цьому зв’язку відкриваються можливості, зокрема перцептивного научування дітей раннього віку в умовах дошкільного навчального закладу.
Над проблемою сприймання та розуміння сенсорної інформації дитиною розмірковували філософи (Аристотель, Демокрит, Г.-В. Лейбніц, Дж. Локк, С.Й. Гессен та ін.). Цю проблему досліджували фізіологи (І.П. Павлов, І.М. Сєченов, Є.М. Соколов, О.М. Шеповальников та ін.) та психологи (Б.Г. Ананьєв, В.О. Барабанщіков, Б.М. Величковський, О.М. Леонтьєв, В.Д. Шадріков та ін.). В останні десятиліття проблема формування уявлень про властивості і співвідношення предметів у дітей раннього віку привертає до себе увагу педагогів. Від того, як педагог розуміє механізми та закономірності перцептивного розвитку дитини, залежить напрям, підбір змісту, методів і засобів навчання і виховання малят.
Аналіз теоретичних джерел з досліджуваної проблеми показав, що психологічний аспект формування уявлень про властивості і співвідношення предметів у дошкільників найбільш повно опрацьований у світлі теорії розвитку сприймання шляхом утворення перцептивних дій. Вона полягає у зіставленні властивостей об’єктів, що сприймаються, із засвоєними дитиною системами сенсорних еталонів (О.В. Запорожець, Л.А. Венгер, М.М. Подд’яков, В.П. Зінченко, А.Г. Рузська та ін.).
Дидактичний аспект проблеми пов’язувався з визначенням загального змісту, методів і форм сенсорного виховання дітей раннього віку (Л.В. Артемова, К.В. Зворигіна, Л.М. Павлова, Е.Г. Пілюгіна, О.В. Проскура, та ін.).
Разом з тим процес формування уявлень про властивості і співвідношення предметів у дітей на другому-третьому роках життя нині є недостатньо дослідженим. Поза увагою виявився комплексний підхід до організації перцептивного научування дітей раннього віку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УЯВЛЕНЬ ПРО ВЛАСТИВОСТІ І СПІВВІДНОШЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок