Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,09 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Давиденко Віталій Володимирович
УДК 327:32.019.5
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ
ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант: | доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович,
вищий навчальний заклад
“Університет сучасних знань”, ректор,
заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри політичних наук
доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
декан соціально-гуманітарного факультету
Захист відбудеться 26 червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “30” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат політичних наук, доцент О.Б. Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлюється тим, що в процесі формування в Україні демократичної правової держави та становлення громадянського суспільства виникла необхідність пошуку оптимальних форм їхньої ефективної взаємодії.
Політичною наукою і практикою провідних європейських країн доведено важливу роль інституту соціального діалогу у становленні громадянського суспільства, налагодженні його паритетної взаємодії з державою. Однак, сучасні вітчизняні соціально-політичні умови кардинально відрізняються від європейських. Тому виникає необхідність вивчення історичних передумов виникнення соціального діалогу як демократичного способу розв’язання соціально-політичних конфліктів, місця і ролі соціального діалогу в процесі взаємодії громадянського суспільства і держави. Назрілою є і потреба дослідження особливостей розвитку європейських традицій соціального діалогу в контексті перспективи просування України до вступу в Європейський Союз.
Актуальність обраної теми зумовлена також важливістю здійснення на національному рівні комплексного політологічного аналізу еволюції ролі і функцій основних суб’єктів соціального діалогу у громадянському суспільстві у процесі їхньої інституціоналізації, а також впливу соціального діалогу на ефективність соціальної політики. Так загалом політичне осмислення поняття “соціальний діалог”, що відображає трансформацію діалогу в системне соціальне і політичне явище, стає одним із актуальних завдань політологічної науки.
Важливим є розгляд проблем становлення громадянського суспільства, його інститутів, форм їхньої демократичної взаємодії з державою. Адже в даній ситуації саме процес становлення і розвитку соціального діалогу, як доводить практика, може відігравати важливу роль у визначенні перспектив основ сучасної соціальної політики держави, демократичних процесів у суспільстві. Вже це одне повинно спонукати науковців досліджувати проблему, де за мету слід поставити і довести правило: інституціоналізовані групи з числа учасників соціального діалогу, використовуючи демократичні методи регулювання суспільних процесів, можуть найбільше сприяти демократизації всіх соціальних і політичних процесів, досягненню нового рівня життя, соціальної злагоди в суспільстві.
Актуальність теми обумовлюється і назрілою необхідністю здійснення на національному рівні системного політологічного аналізу діяльності інститутів, задіяних у сфері суспільних відносин, що забезпечують демократичні реформи влади, її відкритість й підконтрольність сторонам – учасникам соціального діалогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В КОНТЕКСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок