Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ТА ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ ЦИКЛІЧНІСТЬ

Загрузка...

ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ТА ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ ЦИКЛІЧНІСТЬ

Назва:
ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ТА ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ ЦИКЛІЧНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
КУЗЬМИНОВ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 330.117
ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ТА ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ ЦИКЛІЧНІСТЬ
08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та основ підприємництва Національної гірничої академії України Міністерства освіти та науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Задоя Анатолій Олександрович,
Національна гірнича академія України Міністерства освіти та науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри економічної теорії та основ підприємництва
Офіційні опоненти:

доктор економічних наук, професор Тарасевич Віктор Миколайович,
Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри політичної економії;

кандидат економічних наук Якубенко Валерій Дем’янович,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри політичної економії обліково-фінансових факультетів.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра теоретичної та прикладної економіки.
Захист відбудеться “_23__”____березня____ 2001 р. о __14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.080.01. у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, кім. 1/107.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий 22 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грідін О. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Проблема трансакційних витрат вперше була поставлена Р. Коузом у 30-х р.р. ХХ ст. У подальшому розробкою питань, пов’язаних з проблемою трансакційних витрат займалися К. Ерроу, Д. Норт, Г. Саймон, О. Уільямсон, М. Чампі. Цій темі приділяють увагу також російські і українські економісти – А. Задоя, С. Малахов, С. Меньшиков, Ю. Петруня, В. Шастістко. Разом з тим деякі аспекти теорії трансакційних витрат ще недостатньо досліджені. По-перше, існує невизначеність походження цих витрат. По-друге, немає жодних вдалих спроб побудувати загальну модель трансакційної поведінки, що обмежує прикладне значення теорії лише порівняльним аналізом економічних організацій. По-третє, коло застосування концепції трансакційних витрат найчастіше обмежується підприємствами і окремими ринками, у той час як трансакційні витрати суттєво впливають на розвиток національної економіки в цілому та його циклічний характер зокрема. Видатні вчені –Дж. Кейнс, К. Маркс, А. Хансен, Р. Харрод, Дж. Хікс – детально вивчали економічні цикли і загалом дійшли висновку про нерозривний зв’язок між кризами, споживанням, заощадженнями, інвестиціями і намірами виробників. У той же час не отримав належного висвітлення зв’язок між кризами і психологічними аспектами поведінки споживачів. Значну роль в формуванні цієї поведінки відіграють трансакційні витрати, ігнорування яких призводить до помилок в макроекономічних моделях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження виконувалися в межах науково-дослідної роботи Дніпропетровської академії управління, бізнесу і права за планом Міністерства освіти і науки України, за темою “Економічні засади розвитку підприємництва та підприємств малого і середнього бізнесу в Україні”, номер державної реєстрації 0100U000947. Особистий внесок здобувача полягає у виявленні механізму формування трансакційних витрат, визначенні характеру впливу трансакційних витрат на прийняття рішень економічними суб’єктами, формулюванні головних принципів системно-структурного регулювання трансакційної активності господарюючих суб’єктів.
Мета дисертаційної роботи полягає в тому, щоб на основі глибокого аналізу теоретико-економічних питань, пов’язаних з формуванням трансакційних витрат, розробити загальну теоретичну модель, яка б описувала механізм формування трансакційних витрат, визначити основні напрями впливу трансакційних витрат на поведінку економічних суб’єктів і розвиток макроекономічних циклів, а також запропонувати рекомендації по реформуванню політико-економічних інститутів України в рамках ринкової трансформації і антикризового регулювання з урахуванням впливу трансакційних витрат.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ТА ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ ЦИКЛІЧНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок