Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ НА ОСНОВІ ІНТЕРВАЛЬНИХ ДАНИХ

МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ НА ОСНОВІ ІНТЕРВАЛЬНИХ ДАНИХ

Назва:
МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ НА ОСНОВІ ІНТЕРВАЛЬНИХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Пукас Андрій Васильович
УДК 519.24
МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ
ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ
НА ОСНОВІ ІНТЕРВАЛЬНИХ ДАНИХ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Дивак Микола Петрович,
Тернопільський національний економічний університет,
декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій, завідувач кафедри комп’ютерних наук.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювання;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Зєлик Ярема Ігорович,
Інститут космічних досліджень НАН України та
Національного космічного агентства України,
провідний науковий співробітник відділу системного аналізу та керування.
Провідна установа – Вінницький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м.Вінниця, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.
Захист відбудеться "15" червня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано "11" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Р.А. Бунь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний розвиток науки і техніки в Україні характеризується широким застосуванням математичних моделей для задач прийняття рішень (ПР) в різних сферах, зокрема, для задач синтезу та оптимізації характеристик уніфікованих рядів технічних пристроїв, для задач контролю порогових рівнів параметрів технічних систем, технологічних процесів, контролю забруднення навколишнього природного середовища та ін. Такі моделі переважно будуються за умов невизначеності, що призводить до отримання стохастичної, нечіткої чи інтервальної критеріальної функції. Внаслідок цього замість одного рішення з’являється множина рішень.
Побудова математичних моделей для вказаних задач вимагає проведення експериментальних досліджень, які, як правило, характеризуються високою вартістю. Так, для задач синтезу характеристик уніфікованого ряду технічних пристроїв, оптимізації їх параметрів необхідним є створення окремих зразків пристроїв з різними параметрами в цілях проведення експериментальних досліджень. Для задачі контролю порогових рівнів забруднення навколишнього природного середовища з метою побудови та оптимізації моделі статичних полів концентрацій шкідливих викидів необхідним є проведення експериментальних досліджень, кожне з яких є високовартісним.
Таким чином, вказані задачі вимагають мінімізації витрат на побудову моделей для ПР, тобто для оптимального планування експериментів.
Актуальність теми. Задачам планування оптимальних експериментів за умов невизначеності присвячено достатньо велику кількість праць вітчизняних і зарубіжних науковців. Зокрема, досить повно методи організації оптимальних експериментів для побудови стохастичних критеріальних функцій описано у працях В.В. Федорова, В.В. Налімова, Ю.П. Адлера, К. Хартмана, Е.К. Лецкого, В. Шефера та ін. Методи планування оптимальних експериментів для задач аналізу інтервальних даних розроблені в меншій мірі. Серед найбільш значущих досліджень у цьому напрямку слід виділити праці О.П.Вощініна, В.М.Кунцевича, М.П.Дивака, Л.Пронзато та ін. Існуючі критерії оптимального планування експериментів та методи синтезу оптимальних планів націлені на забезпечення певних властивостей стохастичних критеріальних функцій та критеріальних функцій, побудованих методами аналізу інтервальних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ НА ОСНОВІ ІНТЕРВАЛЬНИХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок