Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Загрузка...

РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Утюж Ірина Геннадіївна
УДК 37.013.73
РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Таран Володимир Олександрович
Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України, начальник кафедри соціально-економічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Жадько Віталій Андрійович
Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри суспільних дисциплін;
 
доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович
Київський університет туризму, економіки
і права, професор кафедри філософії
і соціальних наук.

Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України
кафедра філософії (м. Київ).

Захист відбудеться 06.03.2006 року о _13___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.І, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий 04.02. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена переходом людства до інформаційної стадії розвитку, розгортанням глобалізаційних процесів та зростанням ролі освіти і науково – гуманітарного знання як чинників соціального розвитку. Процеси, що відбуваються в сучасній Україні, пов’язані зі становленням демократії, ринкової економіки, громадянського суспільства, пошуком духовних основ соціального буття, що вимагає суттєвих перетворень у всіх сферах життя, які б спиралися на об’єктивний історичний духовний та інтелектуальний потенціал українського народу і передбачали розвиток творчих можливостей властивих людині як суб’єкту свободи.
Актуальність дослідження обраної проблеми зумовлена також практичною потребою у використанні інтелектуальних потенцій людини як основної продуктивної сили у вирішенні та розв’язанні визначальних питань функціонування й подальшого просування соціуму шляхом гармонійного розвитку.
На теоретичному рівні реалізації освітнього потенціалу особистості завжди відносилась до головних фундаментальних завдань суспільного й індивідуального буття. То ж цілком очевидно, що від його вирішення залежить свідомий вибір конкретно – історичної моделі соціуму, який би давав об’єктивні підстави для її кваліфікації в якості засобу ефективного й оптимального розвитку суспільства в інтересах конечної людини, оскільки цього вимагає його громадянський статус.
Не випадково сьогодні спостерігається тенденція руху від вивчення об’єктивних характеристик буття, пошуку субстанційних основ світу до аналізу найважливішої якості людини – вміння вдосконалювати свої здібності шляхом освіти, творчості, самотворчості. В сучасних умовах виглядає надзвичайно важливим узагальнення, обґрунтування і подальше дослідження комплексу проблем, пов’язаних з розумінням специфіки самого потенціалу, природи, сутності і структури освітнього потенціалу особистості – цілісного феномена, що обумовлює активне ставлення суб’єкта до світу і самого себе.
Реалізація компаративістського, комплексного за суттю теоретичного підходу дає можливість більш глибоко розкрити механізм становлення і реалізації освітніх потенційних сил людини в життєдіяльності, а також виявити специфіку взаємодії освітнього потенціалу особистості, з одного боку, і політичних, економічних, духовних умов суспільного життя, з іншого. Таким чином, вироблення соціально-філософської концепції, яка б синтезувала проблему освітнього потенціалу в її індивідуальному та соціально-історичному вимірах, є надзвичайно актуальна теоретична проблема, реалізація якої дозволила б соціальним суб’єктам різних рівнів ефективно вирішувати суто практичні завдання, пов’язані з використанням людського потенціалу у розвитку українського суспільства, вибором оптимальної стратегії і тактики подальшого поступу з урахуванням соціальної вартості економічних, політичних та духовних перетворень, що відбуваються.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок