Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> обґрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів

Загрузка...

обґрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів

Назва:
обґрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
національний аграрний університет
Бондарєв Сергій Іванович
УДК 631.316:022.4
обґрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів
05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
Кандидата технічних наук
КИЇВ _2007


Дисертація є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету
Міністрів України
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Михайлович Ярослав Миколайович
Національний аграрний університет, доцент кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Булгаков Володимир Михайлович
Національний аграрний університет, завідувач кафедри механіки та теорії механізмів машин
кандидат технічних наук
Кухарець Савелій Миколайович
Державний агроекологічний університет,
доцент кафедри загально технічних дисциплін
Захист відбудеться „23” жовтня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.06 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул.. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул.. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, кім. 28
Автореферат розісланий „19” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Д.Г. Войтюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В Україні майже 70 % території знаходиться під сільськогосподарськими угіддями, що становить близько 42 млн гектарів, з яких 33 млн га – це орні землі. Відомо, що неякісний обробіток ґрунту зменшує врожайність від 15 до 30 %. Якість роботи машин для обробітку ґрунту погіршується внаслідок швидкого спрацювання їх робочих органів. Таким чином, від величини спрацювання останніх залежатиме ефективність роботи агрегатів.
Культиватори відносяться до найпоширеніших машин для обробітку ґрунту. Основними робочими органами культиваторів є стрілчасті (полільні) лапи, які використовуються як для передпосівного обробітку ґрунту, так і для догляду за рослинами.
Головною вимогою до роботи культиваторних лап є забезпечення якісного виконання технологічного процесу при можливо мінімальних енерговитратах.
Із збільшенням наробітку спостерігається погіршення якісних показників роботи культиваторних лап, зростання енерговитрат, що у наслідку призводить до зменшення врожайності сільськогосподарських культур.
Для визначення допустимого спрацювання, яке можна виразити обробленою площею або пройденим шляхом, необхідно знати, як впливає ступінь спрацювання на основні показники роботи лап. Наявність такої інформації дозволить обґрунтувати оптимальний міжремонтний наробіток, тобто найбільш ефективно використовувати культиваторні лапи, що і підтверджує актуальність досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі експлуатації техніки та інженерного менеджменту Національного аграрного університету і у відділі розробки методів технічних вимірювань та наукових досліджень функціонування машинно-тракторних агрегатів Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Погорілого Л.В. (УкрНДІПВТ).
Дослідження проводилися відповідно до науково-дослідної теми (номер державної реєстрації – №32595752/1270). „СОУ Енергоощадність. Методика визначення повної енергомісткості виробництва сільськогосподарської продукції”. СОУ 01.1-37-412:2006. Зміст досліджень відповідає вимогам паспорта спеціальності 05.05.11 – „Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва”.
Мета роботи. Підвищення ефективності роботи культиваторних стрілчастих лап шляхом визначення оптимального їх міжремонтного наробітку.
Завдання досліджень:
- установити залежність величини спрацювання кромки лез лап та зростання питомого опору від наробітку культиваторного агрегату;
- дослідити вплив величини спрацьованої кромки леза лапи на глибину і рівномірність обробітку та ступінь підрізання коренів бур'янів;
- експериментально дослідити залежність зміни руйнівного напруження при розрізанні коренів бур’янів лапами з різною величиною спрацювання їх кромки лез;
- обґрунтувати оптимальний міжремонтний наробіток стрілчастих лап та визначити економічну ефективність впровадження результатів досліджень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: обґрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок