Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВИЙ ПОШУК В ОПЕРНІЙ ТВОРЧОСТІ ЖЮЛЯ МАССНЕ (НА ПРИКЛАДІ ОПЕР „МАНОН” ТА „ВЕРТЕР”)

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВИЙ ПОШУК В ОПЕРНІЙ ТВОРЧОСТІ ЖЮЛЯ МАССНЕ (НА ПРИКЛАДІ ОПЕР „МАНОН” ТА „ВЕРТЕР”)

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВИЙ ПОШУК В ОПЕРНІЙ ТВОРЧОСТІ ЖЮЛЯ МАССНЕ (НА ПРИКЛАДІ ОПЕР „МАНОН” ТА „ВЕРТЕР”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,52 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Жюль Массне (1842 - 1912) - выдающийся французский композитор конца ХІХ - начала
ХХ веков


ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ А. В. НЕЖДАНОВОЇ
Мудрецька Лілія Григорівна
УДК 782.1 (546.37)
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВИЙ ПОШУК
В ОПЕРНІЙ ТВОРЧОСТІ ЖЮЛЯ МАССНЕ
(НА ПРИКЛАДІ ОПЕР „МАНОН” ТА „ВЕРТЕР”)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України
Черкашина-Губаренко Марина Романівна,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, зав. кафедрою
історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ТИШКО Сергій Віталійович
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, зав. кафедрою
теорії та історії культури
кандидат мистецтвознавства, старший викладач
Енська Олена Юріївна
Сумський державний педагогічний університет ім. А. Макаренка Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського, кафедра історії музики.
Захист відбудеться „_3_” _липня_ 2004 року о __12.00___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського,63.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий „_1_” _червня_ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
в.о. доцента А. Д. Черноіваненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. “Білою плямою” нашої музично-історичної науки залишається неповне, а багато в чому й упереджене висвітлення музичної культури Франції другої половини ХІХ століття, а також творчості її провідних майстрів, серед яких одне з головних місць належить Жюлю Массне. Такі твори Ж. Массне, як “Манон” і “Вертер”, ще при житті автора здобули широку популярність і ввійшли до числа найбільш репертуарних опер не тільки французької, але й усіх світових оперних сцен. Разом з тим у нашій музикознавчій літературі їм приділяється явно недостатня увага, не простежене їхнє місце у творчості композитора у цілому, не розкриті різноманітні зв’язки мистецтва Ж. Массне з контекстом часу, із загальними тенденціями розвитку французької і всієї європейської художньої культури.
Серед оперних композиторів другої половини ХІХ – початку ХХ століть Жюль Массне – одна з найбільш блискучих, а разом з тим найбільш дискусійних постатей. Йому відмовляли у праві називатися новатором, вважаючи творцем із недостатньо виявленою, не яскравою індивідуальністю. Звідси виникали неправильні висновки про другорядність його оперної музики. Несправедливість таких суджень є очевидною при докладнішому вивченні його творчого доробку, а оцінка внеску митця у світове оперне мистецтво стає більш об'єктивною з дистанції часу.
До кінця XIX століття на європейський оперний процес усе більше впливають такі оперні майстри світового значення, як Р. Вагнер і Дж. Верді. Вагнерівська реформа, викладена у його теорії “музики майбутнього” і по-своєму реалізована на практиці, була спрямована на глобальний перегляд традиції. Вердівську естетику можна охарактеризувати як “оперу сьогодення”. Але якщо Р. Вагнер орієнтувався на узагальненість образів і конфліктів міфу, то Дж. Верді, як пізніше його молодший сучасник Ж. Массне, розвивав драматичну концепцію опери у напрямку психологізації реальних образів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВИЙ ПОШУК В ОПЕРНІЙ ТВОРЧОСТІ ЖЮЛЯ МАССНЕ (НА ПРИКЛАДІ ОПЕР „МАНОН” ТА „ВЕРТЕР”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок