Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Культурно-освітній комплекс реґіону і його територіальна організація (на матеріалах Тернопільської області)

Культурно-освітній комплекс реґіону і його територіальна організація (на матеріалах Тернопільської області)

Назва:
Культурно-освітній комплекс реґіону і його територіальна організація (на матеріалах Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Флінта Наталія Іванівна
УДК 911.3:477.84 + 308:477.84
Культурно-освітній комплекс реґіону
і його територіальна організація
(на матеріалах Тернопільської області)
11.00. 02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі економічної і соціальної географії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат географічних наук, професор
Пушкар Іван Миколайович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри економічної і соціальної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, доцент
Джаман Василь Олексійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
географії України, картографії та геоінформатики;
кандидат географічних наук, доцент
Слащук Андрій Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри суспільної географії.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економічної і соціальної географії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2006 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2, географічний факультет, ауд. 24).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано “ 23 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент М.В. Дутчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід світового розвитку на інформаційний етап вимагає високої культури та росту інтелектуального рівня населення. Вирішити цю проблему мають культурно-освітні заклади окремих країн та їх реґіонів. Для успішного їх функціонування у нашій країні, де відбувається зміна суспільних відносин, необхідне удосконалення територіальної організації культурно-освітнього комплексу. Ця проблема має важливе наукове і прикладне значення. З суспільно-географічної точки зору виникає потреба розробки теорії міжгалузевого комплексоформування в соціальному середовищі. Обґрунтування напрямків формування і функціонування таких комплексів відповідно до сьогоднішніх потреб суспільства є важливим завданням сучасної суспільної географії.
Це питання є одним із важливих напрямків дослідження у світовій суспільній географії та в ряді інших наук. Проте до цього часу ще недостатньо розроблені наукові основи формування і функціонування культурно-освітнього комплексу в Україні загалом та її реґіонах зокрема. Дослідження, які проводилися, переважно охоплювали галузеві соціальні комплекси, у них розглядались тільки окремі питання розвитку культури й освіти. Позаяк ці галузі взаємозв’язані і доповнюють одна одну, то вивчення їх як міжгалузевого утворення в територіальному аспекті створює додаткові можливості підвищення ефективності функціонування культурно-освітнього комплексу реґіону.
Особливої актуальності набуває дана проблематика на реґіональному рівні у зв’язку із зростанням диспропорцій у розвитку окремих територій, а також із розширенням повноважень місцевих органів влади і проведенням адміністративної реформи. Ці та інші причини спонукали до вибору теми дисертаційної роботи, визначили її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконана у рамках теми кафедри географії України, краєзнавства і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка „Проблеми комплексного економічного і соціального розвитку реґіонів України” (шифр реєстрації 11 Р 060408), а також згідно з планами роботи управління освіти і науки та управління культури і мистецтв Тернопільської облдержадміністрації з питань удосконалення компонентної, територіальної та управлінської структур освіти і культури в області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Культурно-освітній комплекс реґіону і його територіальна організація (на матеріалах Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок