Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція світу і людини у творчості С. Йовенко

Концепція світу і людини у творчості С. Йовенко

Назва:
Концепція світу і людини у творчості С. Йовенко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,47 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дніпропетровський національний університет
Кулакевич Людмила Миколаївна
УДК 821.161.2.”19”
Концепція світу і людини у творчості С. Йовенко
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Заверталюк Нінель Іванівна,
професор кафедри української літератури
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Прісовський Євген Миколайович,
професор кафедри української літератури Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.
кандидат філологічних наук, доцент,
Хом‘як Тамара Володимирівна,
в.о. завідувача кафедри української літератури
Запорізького національного університету.
Провідна установа: Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна кафедра історії української
літератури, Міністерство освіти і науки України
м.Харків.
Захист відбудеться 13 червня 2005 року о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка 1, Палац культури студентів ДНУ, кімн. № ).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано 12 травня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
С. Йовенко як українська поетка належить до літературного покоління 70-х років ХХ століття, народженого у світлі шістдесятників, які створювали ауру пошуку й модернізації мистецтва, але воно вже формувалося на холодних вітрах повернення до соцреалістичних канонів у післяхрущовську добу, коли активізований дух творчості в літературі й мистецтві витіснявся гнітючою атмосферою догматизму, закостенілості, тим, що згодом здобуло досить лояльну назву “застою”. Тогочасна критика, ігноруючи закони естетичного аналізу твору, всіляко соціологізувала мистецтво, зокрема літературу, прагнучи перетворити її на ідеологічне знаряддя адміністративно-бюрократичного апарату. Було піддано вульгарній критиці й заборонено “Собор” О. Гончара, “Меч Арея” І. Білика, “Мальви” Р. Іваничука; групі молодих письменників, які дебютували на початку і в середині 60-х років, було перекрито шлях до друку (Є. Гуцало, В. Дрозд, Вал. Шевчук, І. Чендей); вимушено й надовго “замовкла” тоді Ліна Костенко; від активної творчості були відлучені Б. Антоненко-Давидович, О. Бердник, Г. Кочур, Михайлина Коцюбинська, М. Лукаш; у тюремній камері опинилися І. Дзюба, І. Калинець, С. Караванський, М. Руденко, Є. Сверстюк, В. Стус та ін. У цей буремний час і входила в літературу С. Йовенко.
Актуальність теми. Огляд стану дослідження теми “світ і людина” у творчості С. Йовенко в українській літературознавчій науці засвідчив, що на сьогодні немає її цілісного аналітичного висвітлення. При, на перший погляд, досить помітній увазі критиків до творчості письменниці, вона все ж належним чином не поцінована. У сучасному літературознавстві маємо в основному рецензії та читацькі відгуки, часто фрагментарні, на окремі збірки чи прозові твори письменниці, згадки в літературно-критичних нарисах та дисертаціях про українську літературу ХХ ст. загалом (П. Волинчук, Г. Гордасевич, І. Городинський, Д. Деркач, В. Дончик, М. Зобенко, Л. Козинець, П. Мовчан, Є. Прісовський, Л. Скирда, Л. Таран, С. Філоненко, Н. Черченко, О. Шарварок). Рецензії на твори С. Йовенко не мають системного характеру, вони загальниково-описові за змістом, без серйозних узагальнень, хоча їх автори й намагаються окреслити творчий потенціал письменниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Концепція світу і людини у творчості С. Йовенко

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок