Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕЗИС ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Загрузка...

ГЕНЕЗИС ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

Назва:
ГЕНЕЗИС ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 141.7: 316.2
МАРТИНЮК
Світлана Євгенівна
ГЕНЕЗИС ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, доцент
Бех Володимир Павлович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри соціології, політології та теорії управління
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук України (м.Київ), головний науковий співробітник
- кандидат філософських наук, доцент
Таран Володимир Олександрович,
Запорізький юридичний інститут МВС України,
начальник кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа - Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди Національної Академії наук України (м.Київ).
Захист відбудеться 31 серпня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 при Запорізькому державному університеті.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України (96600, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп.2).
Автореферат розісланий 30 червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради С.М.Тимченко ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється тими об'єктивними процесами, дія яких свідчить про якісні зміни у способі відтворення соціальності людини. Це стосується, у першу чергу, наукової революції, здійснення якої пов'язано із зміною світоглядної парадигми. Включення до неї принципів вірогіднісного стилю мислення докорінно змінює уявлення людини про себе, свої можливості, перспективи та місце і роль у загальній еволюції універсуму. Це створює засади не тільки для підвищення інтелектуальних можливостей "середньої" людини, але і сприяє інтенсифікації інформаційних процесів, що виводить людство на якісно новий етап розвитку, який характеризується новим поділом праці і виникає навколо інтелектуальної власності. По-друге, зростання ролі духовного виробництва у суспільному житті, акцентування на розвиток якого стає передумовою входження країни у розряд найрозвинутіших держав світу. По-третє, переорієнтація економіки на обслуговуюче виробництво, де створюється 90 відсотків нових робочих місць, а прибутки поступово перевищують прибутки нафтових корпорацій і компаній. По-четверте, здійснення інформаційного вибуху, в результаті якого інформація перетворюється на стратегічний ресурс виробництва. По-п'яте, різкий стрибок у розвитку засобів комунікації та обробки інформації (створення комп'ютерів, комп'ютерних мереж, факсимільного зв'язку тощо). По-шосте, швидкий розвиток інформаційних технологій як засобу управління громадською свідомістю (виборчі, рекламні технології, нейролінгвістичне програмування та інші у соціальній сфері).
Виникнення та поширення тенденції до зростання значення духовних засад суспільного життя, що сприяє якісному перетворенню форми зв'язку у соціальному світі, викликає необхідність соціально-філософського дослідження генезису інформаційної цивілізації та особистості як основи її виникнення, розвиток якої визначає загальний напрямок саморозгортання нового способу відтворення соціальності людини (інформаційного), та суспільства як сукупності зв'язків інформаційного типу між людьми, що формуються у процесі їх життєвої та виробничої діяльності.
Важливого значення дослідження цього питання набуває в Україні, де кризове становище комплексного характеру вимагає визначення шляхів і пріоритетних напрямків подальшого розвитку, а також розробки стратегії та тактики реформування усіх сфер суспільного життя, відповідність якої потребам та особливостям розвитку української держави обумовлює успішність її входження до числа передових країн світу.
Стан наукової розробки проблеми. Дослідження проблеми генезису інформаційної цивілізації, що являє собою певний тип зв'язку між людиною та суспільством, пов'язане із аналізом діалектичної взаємодії суб'єктивного та об'єктивного, матеріального та духовного у становленні способу відтворення соціальності людини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГЕНЕЗИС ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок