Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ЦИФРОВИХ ТРАКТІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ

Загрузка...

ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ЦИФРОВИХ ТРАКТІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ

Назва:
ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ЦИФРОВИХ ТРАКТІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЗВ’ЯЗКУ (УНДІЗ)
ТРІСКА НАТАЛІЯ РОМАНІВНА
УДK 621.396
ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ЦИФРОВИХ ТРАКТІВ
ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ
Спеціальність 05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Державному підприємстві “Український науково-дослідний інститут зв’язку” (УНДІЗ) Державного комітету зв’язку та інформатизації України
Науковий керівник
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Бірюков Микола Леонідович,
начальник наукового відділу УНДІЗ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Беркман Любов Наумівна,
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, завідувач кафедри
кандидат технічних наук Руденко Олександр Андрійович,
Київська міська дирекція ВАТ “Укртелеком”, заступник директора
Провідна
установа Одеська Національна Академія зв’язку (ОНАЗ) ім. О.С. Попова (м. Одеса)
Захист відбудеться “12березня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.849.01 в Українському науково-дослідному інституті зв’язку, за адресою: 03680, м. Київ-110, вул. Солом’янська, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту зв’язку, за адресою: 03680, м. Київ-110, вул. Солом’янська, 13.
Автореферат розіслано “31січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
К26.849.01, к.т.н., с.н.с. В.Ф. Михайлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Перехід до цифрових методів передачі та комутації крім переваг, зумовлених новими технологіями звязку, викликав ряд проблем, специфічно повязаних з принципами передачі сигналів у цифровому вигляді. Одною з таких проблем є проблема фазових спотворень, тобто небажаної (паразитної) фазової модуляції сигналу, що передається.
В умовах бурхливого розвитку цифрових транспортних мереж та мереж доступу проблема фазових спотворень – тремтінь (джитеру) та блукань (вандеру) цифрових сигналів набуває особливої актуальності. З’являються нові, більш досконалі методи передачі, що використовують більш високі швидкості; постійно ускладнюється топологія мереж. Багато нових послуг, що пропонуються сучасним ринком телекомунікацій (зокрема, послуги ISDN та GSM), засновані на синхронній комутації та передачі, а тому є чутливими до часових спотворень в сигналах, що передаються. Всі ці факти свідчать про підвищення вимог до фазової стабільності в сучасних системах зв’язку. Тому при розробці та експлуатації будь-яких цифрових мереж і систем одним з найважливіших факторів є величина фазових спотворень сигналів, що передаються. Перевищення джитером або вандером припустимих норм може суттєво знизити якість передачі інформації: викликає бітові помилки при прийомі сигналу, призводить до некерованих проковзувань і порушення циклової синхронізації.
Актуальність теми та стан питання. З часу появи перших цифрових систем зв’язку на початку 50-х років ХХ ст., фазові спотворення і їх вплив на якість передачі інформації знаходяться в центрі уваги фахівців електрозв’язку. Сформовано теоретичну базу опису фазових спотворень з використанням математичного апарату теорії модуляції та математичної статистики. Основопокладаючими роботами в цьому напрямку були праці D.W.R.t, S. Bregni, C.J. Byrne, K.W. Cattermole, P.E.K. Chow, D.L. Duttweiler, D. Gardner, J. Rutman, Y. Takasaki, P.R.E.L. Varma, та ін. Значний внесок у вивчення питань фазової стабільності взагалі та, зокрема, фазових спотворень в цифрових системах, внесли радянські, російські та українські вчені – Ю.А. Алексєєв, В.І. Борщ, Р.Л. Бунімович, Г.Б. Давидов, М.В. Захарченко, В.В. Коваль, А.М. Малахов, А.В. Рижков, С.М. Ритов, В.К. Стеклов, Р.Л. Стратонович, В.І. Тихонов, В.В. Шахгільдян, Б.І. Шахтарін, Ю.С. Шмалій та ін. Слід підкреслити, що всі теоретичні дослідження фазових спотворень були спрямовані на вирішення конкретних технічних проблем, що стояли перед розробниками цифрового обладнання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ЦИФРОВИХ ТРАКТІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ФАЗОВИХ СПОТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок