Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВІДХОДАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВІДХОДАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВІДХОДАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАНИЛОВА Тетяна Григорівна
УДК 502:658.56.001.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВІДХОДАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі охорони праці та навколишнього середовища Приазовського державного технічного університету (м. Маріуполь), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Волошин В'ячеслав Степанович, завідувач кафедри охорони праці та навколишнього середовища, ректор Приазовського державного технічного університету (м. Маріуполь), Міністерство освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
- доктор технічний наук, старший науковий співробітник Аверін Геннадій Вікторович, завідувач кафедри комп'ютерних систем моніторингу Донецького національного технічного університету, Міністерство освіти і науки України;
- кандидат технічних наук, доцент Бобилєв Віталій Петрович, завідувач кафедри інженерної екології та охорони праці Національної металургійної академії України (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України;
Провідна установа - Донбаська державна академія будівництва й архітектури, кафедра екології і безпеки життєдіяльності (м. Макіївка), Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “_17” _червня__ 2004 року о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_12” __травня__ 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02
кандидат технічних наук, доцент В.В. Панченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з основних причин небезпеки глобальної екологічної кризи є зростаючі обсяги промислових відходів, які потрапляють у навколишнє середовище. Загальний обсяг накопичених в Україні відходів складає 25-28 млрд. т. Вони розміщуються у відвалах, загальна площа яких складає близько 180 тис. га, і щорічно збільшується на 3-6 тис. га. У першу чергу, це відноситься до гірничо-металургійного комплексу, оскільки відходи цієї галузі складають 90 % від усіх відходів, які утворюються.
З огляду на масштаби і значимість проблеми промислових відходів в Україні, існує необхідність розробки теоретичного, технічного й інформаційного забезпечення, виконання низки організаційних заходів спрямованих на обмеження обсягів відходів на стадії їхнього утворення і зростання масштабів утилізації. У зв’язку з цим в дисертаційній роботі вирішується актуальна науково-прикладна задача, яка полягає у встановленні кількісних і якісних закономірностей процесу утворення відходів у металургійному виробництві та розробці методів мінімізації відходів і підвищення екологічної безпеки промислових виробництв і пов'язаних з ними територій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації безпосередньо пов'язана із Законом України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки: збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток", "Програмою екологічно стійкого розвитку м. Маріуполя на 1999-2009 рр.", держбюджетною НДР “Сучасні науково обґрунтовані методи ресурсозбереження і поліпшення екології в металургійних регіонах” ДР № 0103U001471.
Мета і задачі досліджень. Мета роботи - підвищення екологічної безпеки шляхом розробки ефективних методів і засобів мінімізації відходів у металургії.
Для досягнення мети були поставлені і вирішені такі задачі досліджень:
- виявити кількісні закономірності і якісні показники технологічних процесів металургійного виробництва, що впливають на утворення відходів;
- оцінити вплив твердих відходів металургійних виробництв на здоров'я людей і елементи екосистеми;
- розробити ефективні методи управління відходоутворенням у металургійному виробництві;
- розробити і реалізувати на практиці інженерні й організаційно-технічні рішення, спрямовані на мінімізацію утворення відходів у місці їхнього виникнення;
- здійснити оцінку екологічної безпеки металургійних виробництв за результатами впровадження запропонованих природоохоронних заходів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВІДХОДАМИ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок