Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕКСАФТОРОФОСФАТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ: СИНТЕЗ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ У СУПЕРКОНДЕНСАТОРАХ

Загрузка...

ГЕКСАФТОРОФОСФАТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ: СИНТЕЗ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ У СУПЕРКОНДЕНСАТОРАХ

Назва:
ГЕКСАФТОРОФОСФАТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ: СИНТЕЗ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ У СУПЕРКОНДЕНСАТОРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний УНІВЕРСИТЕТ”
БАЙДИЧ ЛЮДМИЛА ЕДУАРДІВНА
УДК 621.3.035.221.6
ГЕКСАФТОРОФОСФАТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ: СИНТЕЗ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ У СУПЕРКОНДЕНСАТОРАХ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії та інженерної екології Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Плахотник Володимир Миколайович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
завідувач кафедри хімії та інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
член кор. НАН України
Присяжний Віталій Дем’янович,
Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики
НАН України, м. Київ, директор
доктор хімічних наук,
Гельмбольдт Володимир Олегович,
Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього
середовища і людини НОНУ НАН України,
завідувач відділом
Захист відбудеться 26 жовтня 2007 р. о 11 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: пр. Гагаріна, 8, 49005, м. Дніпропетровськ.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (пр. Гагаріна, 8, 49005, м. Дніпропетровськ).
Автореферат розісланий 25 жовтня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н., доцент Пініелле І.Д
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гексафторофосфати лужних металів являють цікаву і відносно мало вивчену групу сполук, що знаходять застосування в різних областях науки і техніки. Останні роки найбільш перспективним являється їх використання як іоногенних компонентів електролітів літієвих батарей і конденсаторів надвисокої ємності (суперконденсаторів).
Так, одним з найбільш поширених варіантів електролітів для суперконденсаторів є розчини комплексних фторидів у апротонних розчинниках, наприклад, карбонатних ефірах. При цьому комплексні фториди завдяки значній розчинності, високій електропровідності, а також хімічній і електрохімічній стабільності в останні роки являються одними з матеріалів, які мають ряд переваг перед альтернативними.
Незважаючи на наявність та попит, промислове виробництво суперконденсаторів на Україні відсутнє. Аналіз ситуації, що склалася, показує, що однією з ключових причин такого становища виступає відсутність якісних і недорогих матеріалів для розчинів електролітів, у тому числі гексафторофосфатів. У свою чергу відсутність матеріалів спричинена недостатньою розробкою фізико-хімічних основ їх отримання та браком данних про їх найбільш важливі властивості. Отримання нової наукової інформації в цій області дозволить не тільки наблизити вирішення означеної вище прикладної задачі, а й розширити коло знань в області хімії фторокомплексів р-елементів, простежити вплив фундаментальних параметрів (заряду комплексу, радіуса зовнішньосферного катіона) на характер фазових рівноваг, поведінки в розчинах, міжчасткову взаємодію і таке інше.
Зв’язок роботи з програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з планами наукової Ради з проблеми “Неорганічна хімія” НАНУ за 2000–2004 роки, договором “Розробка технологій та апаратури одержання гексафторофосфату літію на макетній установці” між Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та НВП “Цирконій”, державний реєстраційний номер 0103U002390, проектом УНТЦ № Gr-83j “Розробка способів синтезу та промислових технологій виробництва матеріалів для реакторної частини літієвих джерел струму”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення фізико-хімічних властивостей розчинів гексафторофосфатів лужних металів в апротонному розчиннику з високою діелектричною сталою, а саме пропіленкарбонаті і розробка на цій основі нового способу отримання розчину електроліту для суперконденсаторів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГЕКСАФТОРОФОСФАТИ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ: СИНТЕЗ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ У СУПЕРКОНДЕНСАТОРАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок