Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮСКЛАДНИХ РЕГЕНЕРУЮЧИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ

АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮСКЛАДНИХ РЕГЕНЕРУЮЧИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ / сторінка 6

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮСКЛАДНИХ РЕГЕНЕРУЮЧИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Рис. 3. Схема нейронної надмережі.
Надмережа працює таким чином.
1. Вибирається представник спільноти СРТС і виконуються прискорені полігонні випробування його ЖЦ до першої відмови. Випробування дають дані про зовнішні впливи на ітераціях моделювання: ХЗ,1, ХЗ,2, ХЗ,3, … , ХЗ,N та пошкодження, які відбувалися на цих ітераціях: Y1, Y2, Y3, … , YN.
2. Визначається початковий внутрішній стан СРТС – ХВ,1.
3. Виконується навчання першої мережі за навчальною вибіркою <Х1{ХЗ,1; ХВ,1}> <Y1>, потім другої – за навчальною вибіркою <Х2{ХЗ,2; Y1}> <Y2> і так далі до N-ї мережі – за навчальною вибіркою <ХN{ХЗ,N; YN-1}> <YN>.
4. Від будь-якого СРТС даного типу одержується інформація про внутрішній та зовнішній стани на ітераціях з 1-ї до К-ї (К < N). Ця інформація використовується для донавчання, відповідно, з 1-ї до К-ї мереж.
5. В обмін на цю інформацію виконується прогнозування подальшого розвитку ЖЦ системи на інших – з (К+1)-ї до N-ї мережі.
Якщо значення К будь-якої конкретної СРТС дорівнює нулю, то прогноз для цієї системи здійснюється виключно на підставі інформації про роботу інших систем. Якщо К > 0, в прогнозі приймає участь і інформація про власні попередні етапи ЖЦ цієї СРТС.
У четвертому розділі на підставі викладеного вище підходу до моделювання ЖЦ спільноти СРТС запропоновано побудову АСУ експлуатацією такої спільноти (рис. 4). Економічна доцільність функціонування такої АСУ випливає з переліку послуг, які може надати деякий "центр" – користувач АСУ "клієнтам". Під "клієнтом" розуміється власник однієї чи декількох однотипних СРТС, який здійснює їхню експлуатацію, технічне обслуговування, а також організовує та оплачує ремонт. У цих умовах "клієнт" економічно зацікавлений у підвищенні надійності СРТС, що знаходяться в його веденні, а отже, в одержанні від "центру" інформації, яка прогнозує з деякою часткою імовірності можливі ушкодження і відмови його СРТС.
За цю інформацію, крім оплати послуг, "клієнт" зобов'язується при первинному звертанні до "центру" і в наступних спілкуваннях повідомляти про всі зовнішні та внутрішні умови експлуатації та ремонту його СРТС погоджений із "центром" обсяг інформації за встановленою єдиною формою.
"Центр", одержуючи інформацію від мережі клієнтів, організовує її статистичну обробку, а також додаткові дослідження об'єкта (якщо це потрібно). До таких досліджень відносяться, насамперед, розрахунки характеристик об'єкта (наприклад, міцнісний розрахунок), стендові випробування вибіркового представника об'єкта (чи його макета) у статиці і (або) динаміці, а також спеціальні прискорені полігонні випробування вибіркового представника.
Для здійснення цих досліджень "клієнти" надають "центру" на взаємно погоджених умовах необхідну кількість об'єктів (які після стендових і полігонних випробувань, як правило, списуються), а "центр" створює спеціальні служби математичного моделювання і розрахунків, фізичного моделювання, а також будує полігон та виконує прискорені випробування представників СРТС. Збирання інформації від "клієнтів" може бути організоване на основі комп'ютерної мережі, телефонного або поштового зв'язку.
За результатами прискорених полігонних випробувань об'єкта після попередньої статистичної обробки даних виділяється кінцева кількість внутрішніх чинників – місць ушкоджень, що враховуються моделлю "центру". При цьому
Рис. 4. Структура автоматизованої системи управління.
імовірність виникнення ушкодження якого-небудь іншого типу протягом усього ЖЦ СРТС вважається рівною нулю. Далі, теж після відповідної статистичної обробки, визначаються зовнішні умови експлуатації, які узагальнюються у перелік зовнішніх чинників, що враховуватимуться моделлю.
Створюється нейронна надмережа, яка навчається і використовується згідно наведеного вище алгоритму. Кількість елементарних нейросіток надмережі визначається в залежності від конкретної СРТС та умов її експлуатації.
Практичне застосування розробленої АСУ було здійснене на прикладі типової СРТС – автомобільного напівпричепа моделі ОдАЗ-93571.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЄЮСКЛАДНИХ РЕГЕНЕРУЮЧИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок