Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КУЛЬТУРИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ В СИСТЕМІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КУЛЬТУРИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ В СИСТЕМІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КУЛЬТУРИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ В СИСТЕМІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ГЛАДОЩУК ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ
УДК 796.011.3:37.013
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КУЛЬТУРИ
ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ
В СИСТЕМІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
13.00.02 – теорія та методика навчання
(фізична культура, основи здоров’я)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
ХОДАКОВСЬКИЙ Володимир Федорович,
Херсонський морський коледж,
начальник.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КРИВИЧ Ірина Пантелеївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя та здоров’я;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
ЗУБАЛІЙ Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторією фізичного розвитку.
Захист відбудеться 26 березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.14 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 25 лютого 2008р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Ареф’єв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема розробки та впровадження культури зміцнення здоров’я, фізичної реабілітації людей, особливо молоді і студентів, належить до першочергових проблем сучасної державної політики. І це зрозуміло. Здоров’я людей – багатство нації. Від його стану багато в чому залежить перебіг і ефективність виробничих процесів, стосунків між людьми, особливо в малому колективі та сім’ї, духовний стан суспільства, його політичний та соціокультурний розвиток. Деякі вчені делегують цю проблему переважно медичним закладам і установам, службам охорони здоров’я, розглядають її як суто галузеву. Між тим, стан здоров’я людей є показником досконалості, розвиненості й перспективності соціальної системи як такої, переваг (чи прорахунків) її економічної стратегії, культурної політики, політичної системи. А це означає, що проблема здоров’я має яскраво виражений політичний і культурно-ідеологічний аспекти, які потребують дослідження і висвітлення на сторінках педагогічної літератури.
У Посланні Президента до Верховної Ради України „Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році”, зазначається, що „неправильно покладати основний тягар відповідальності за стан здоров’я населення лише на галузь охорони здоров’я. Експертами ВООЗ доведено, що служба охорони здоров’я має обмежений вплив. Значно більше його визначає спосіб життя, у тому числі харчування, фізична культура і стан довкілля. Тому охорона здоров’я не лише галузева проблема і має забезпечуватися шляхом координації взаємодії Уряду, органів центральної та регіональної влади і місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій”.
На сьогодні стан здоров’я населення України є вкрай незадовільним, а сама проблема охорони здоров’я позначена як „найгостріша соціальна проблема України”. І цьому є достатні підстави. Надто високою (у порівнянні з економічно розвиненими країнами світу) в Україні є передчасна смертність населення; помітним є високий рівень захворюваності населення на тлі значного поширення чинників ризику захворювання, зокрема, тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків; підвищений рівень захворюваності серед малозабезпечених сімей; поширення епідемій туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу. Досить поширеними є серцево-судинні захворювання.
Формування нової ідеології та культури зміцнення здоров’я студентів постає як завдання, без вирішення якого суспільство може понести досить помітні й невідтворні втрати людського потенціалу, що поза всяким сумнівом негативно позначиться на виробничій інфраструктурі, добробуті, якості життя та культурі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КУЛЬТУРИ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ В СИСТЕМІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок