Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ТА ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ ЧЕРКАЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ТА ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ ЧЕРКАЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ТА ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ ЧЕРКАЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Державний вищий навчальний заклад
„Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
Костюк Майя Володимирівна
УДК 37:631.174.4(477.46) „452”
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ
ТА ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ ЧЕРКАЩИНИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Переяслав-Хмельницький – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та культури України ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
української історії та етнополітики
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Нікітчина Світлана Олександрівна,
ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”, професор кафедри управління освітою кандидат історичних наук
Чайка Наталія Григорівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом, заступник завідувача кафедри адміністративного менеджменту та управління навчальними закладами
Провідна установа: Інститут історії України Національної академії
наук України, відділ історії України XIX – поч. ХХ ст., м. Київ
Захист відбудеться „15” червня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.053.01 у ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „Переяслав-Хмель-ницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
(08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
Автореферат розісланий „14” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Глоба О. Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена нагальною потребою глибокого наукового вивчення тих періодів української історії, які своїм змістом відповідають характеру сучасних прагнень держави та суспільства реформувати аграрний сектор економіки, який об’єктивно залежить від стану та перспектив галузевої освіти та дослідної справи, покликаних кадрово і науково-технічно забезпечити ефективність реформування.
У період реформаторського оновлення країни особливої ваги набуває специфіка аграрного розвитку України. Черкащина, як один із сільсько-господарських центрів нашої країни, де становлення та розвиток навчальних і дослідних установ аграрного профілю пореформеного періоду другої половини XIX – початку ХХ століть відбувалися інтенсивно та мали свою специфіку, ще не була предметом комплексного дослідження. Тому аналіз діяльності сільськогосподарських освітніх закладів Черкащини, внесок вчених-викладачів регіону в наукову сферу та підвищення аграрної культури має суттєве значення для відтворення історії вітчизняної аграрної науки, вдосконалення професійної підготовки спеціалістів галузі в сучасних умовах. Результати здійсненого дослідження особливо цінні у світлі становлення нового демократичного суспільства в Україні, оновлення всіх сфер суспільного життя на засадах толерантності та соціальної злагоди.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є складовою частиною плану науково-дослідної роботи кафедри історії та культури України ДВНЗ „Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” „Соціально-політичні процеси на Україні ХІХ – ХХ ст.”.
Мета і завдання дослідження. Мета полягає в комплексному висвітленні та цілісному науково-історичному аналізі процесу становлення та розвитку сільськогосподарської освіти та галузевої дослідної справи на Черкащині другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Виходячи з поставленої мети дослідження, визначено такі завдання:
- з’ясувати ступінь вивченості поставленої проблеми та стан джерельної бази;
- на основі опрацювання документальних матеріалів провести комплексний аналіз і дати загальну характеристику тогочасному законодавству, що регламентувало діяльність навчальних закладів аграрного профілю в другій половині ХІХ – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ТА ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ ЧЕРКАЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок