Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА САМОВИЗНАЧЕННЯ МИТЦЯ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

Загрузка...

ДИНАМІКА САМОВИЗНАЧЕННЯ МИТЦЯ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

Назва:
ДИНАМІКА САМОВИЗНАЧЕННЯ МИТЦЯ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Кретов Андрій Іванович
УДК – 7.011.3 “19”
ДИНАМІКА САМОВИЗНАЧЕННЯ МИТЦЯ
В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ
ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Левицький Олег Вікторович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, завідувач
кафедри суспільних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Личковах Володимир Анатольович,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім.Т.Г.Шевченка, завідувач
кафедри філософії та культурології
кандидат філософських наук
Азархін Андрій Віленович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди
НАН України, старший науковий співробітник
відділу етики, естетики та культурології
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова,
кафедри культурології, Міністерство освіти і науки
України, м. Київ
Захист відбудеться 04.04.2006 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого Повстання, 21, корп. 15)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого Повстання, 21, корп. 15)
Автореферат розісланий 03.03. 2006 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.В.Овчарук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціокультурний простір сучасної України характеризується тим, що через відсутність жорстких ідеологічних заборон у ньому урізноманітнюються форми реалізації мистецької особистості. Водночас ситуація всевладдя ринкових відносин схиляє митця до нової ідейно-естетичної кон'юнктури. Він стає перед необхідністю вибору певної моделі творчого самовизначення, пошуку нових форм та шляхів власної самореалізації.
У контексті історично перехідних епох позиція митця набуває особливої ваги. В умовах соціокультурних зрушень, переоцінки традиційної системи цінностей митець виступає не тільки у ролі творця, майстра, а й активного учасника соціокультурних процесів. У цьому зв'язку актуальним стає культурологічний аналіз особливостей реалізації мистецької особистості в різні періоди української історії. Найбільш цікавим в цьому, відношенні є період першої третини XX ст., коли в єдиному соціокультурному просторі України та Росії відбувався драматичний перехід від розмаїття стилів та напрямів, радикальності творчих пошуків (початок XX ст.) до різнопланових зусиль митця врятувати свою індивідуальність в умовах зростаючого тиску влади, спрямованого на уніфікацію мистецтва (20-ті – середина 30-х pp. XX ст;).
Динамічна напруга, яка характеризує самовизначення митця, може бути змодельована за умов виявлення певних “полюсів”, які перебувають у ситуації взаємного тяжіння, взаемовідштовхування, взаємоперетворення. Умовно ці полюси можуть бути названі “митець-пророк” та “митець-майстер”.
Потреба у визначенні узагальненого “типу”, “зразку”, “моделі”, “само-образу” митця виникає передусім у літературознавстві щодо авторства певного тексту. Так, на величезному емпіричному матеріалі російської та української поезії ХІХ-ХХ ст. С.Руссова виокремлює такі типи митця, як “скриптор”, “ремісник”, “пророк” та ін. Літературознавці простежують динаміку самовизначення окремого митця, багатогранність і мінливість його образу як на рівні художнього твору (М.Гаспаров, П.Грабович, М.Панова), так і біографи як певного тексту, насиченого символами (М.Крищук, О.Крівцун, Ю.Лотман, Г.Стєрнін). Основою класифікації типів митця стає співвідношення творчості і життя в контексті національно-культурної специфіки (І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДИНАМІКА САМОВИЗНАЧЕННЯ МИТЦЯ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок