Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ МОДУЛЬНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Загрузка...

ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ МОДУЛЬНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ МОДУЛЬНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕМАТИЧНИХ МАШИН І СИСТЕМ
Куссуль Алла Олександрівна
УДК 681.5
ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ МОДУЛЬНИХ
НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
01.05.03 - Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Різник Олександр Михайлович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Теслер Геннадій Семенович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Рачковський Дмитро Андрійович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем ЮНЕСКО,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
відділ теорії математичних машин і систем, м. Київ
Захист відбудеться 25.01.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ - 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ - 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий 19.12.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Ходак В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Штучні нейронні мережі є порівняно новим засобом обробки даних, що набув широкого практичного використання при вирішенні таких задач як прогнозування в сфері фінансів, керування процесами та контролю якості продукції у виробництві, діагностики в медицині та техніці, аналізу стану довкілля і т. ін. За останні два десятиріччя створено сотні комерційних нейропрограм, призначених для вирішення різноманітних прикладних задач. Промислово виробляються десятки типів нейрочипів та нейроакселераторів, які використовуються в апаратних нейрокомп’ютерах різного призначення.
З розширенням сфери застосування нейрокомп’ютерів виявились обмеження існуючих нейропарадигм. Стало очевидним, що подолати обмеження можливо лише шляхом декомпозиції складних задач на більш прості часткові задачі, вирішувані окремо. Для цього мережі доцільно мати модульну архітектуру, нейронні модулі які вирішують різні часткові задачі спільного завдання. Перші модульні нейронні мережі створені понад 10 років тому, діяли за принципом колективу експертів (Jordan и Jacobs, 1994р). Пізніше було запропоновано більш складні форми взаємодії нейронних модулів. Інтенсивні дослідження в цьому напрямку тривають, і зараз відомо багато експериментальних моделей модульних нейромереж (Sharkey, Zhao, Wanas, Giacinto, Roli і т.д.).
Використання модульних мереж стримується двома взаємопов’язаними чинниками. Першим є відсутність програмних засобів інтерактивного моделювання модульних нейронних мереж довільної архітектури. Існуючі програмні продукти допускають одночасне використання в складі модульної системи нейромереж лише одного типу, що суттєво обмежує їх застосування, оскільки в багатьох випадках різні частини складного завдання відрізняються за характером даних та цільових функцій і потребують застосування різнотипних модулів. Тому створення засобів моделювання модульних мереж, з різними алгоритмами обробки даних є вкрай актуальною задачею
Другим чинником є відсутність ефективних засобів формального представлення архітектури модульних нейромереж. Дослідження в цьому напрямку протягом останніх років проводяться у відділі нейротехнологій ІПММС НАНУ, де запропоновано підхід до моделювання модульних нейронних мереж за допомогою орієнтованих графів. Застосування розроблених моделей дозволяє удосконалити програмні засоби проектування модульних нейромереж, доповнити їх алгоритмами автоматичного аналізу модульних архітектур на несуперечність, що є особливо актуальним для проектування складних гібридних структур, які містять цикли.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ МОДУЛЬНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок