Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОЇ АТОМІЗАЦІЇ В АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОМУ СПЕКТРОМЕТРІ

Загрузка...

КІНЕТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОЇ АТОМІЗАЦІЇ В АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОМУ СПЕКТРОМЕТРІ

Назва:
КІНЕТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОЇ АТОМІЗАЦІЇ В АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОМУ СПЕКТРОМЕТРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рогульський Юрій Володимирович
УДК 542.24
КІНЕТИЧНА МОДЕЛЬ
ПРОЦЕСІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОЇ АТОМІЗАЦІЇ
В АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОМУ СПЕКТРОМЕТРІ
01.04.01 - фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Суми - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної фізики
Національної Академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Суходуб Леонід Федорович
Інститут прикладної фізики НАН України,
заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Покровський Валерій Олександрович, Інститут хімії поверхні НАН України, головний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Борисенко Олексій Андрійович,
Сумський державний університет,
зав. кафедри автоматики і промислової електроніки
Провідна установа: Харківський військовий державний університет, Міністерства оборони України,
м. Харків
Захист відбудеться 28 вересня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. 216, корп. ЕТ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий 22 серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Опанасюк А.С.
ВСТУП
Останні роки характеризуються бурхливим розвитком атомно-абсорбційної спектрометрії з електротермічною атомізацією в графітових печах (ЕТААС). Можливість визначення великої кількості елементів (близько 70), висока чутливість і селективність, точність і швидкість вимірів, простота, надійність і порівняно невелика вартість апаратури забезпечили методу визнання не тільки спеціалізованими спектрально - аналітичними лабораторіями, але і багатьма дослідниками для розв’язання аналітичних задач.
Починаючи з 70-х років, з появою перших промислових спектрометрів, обладнаних електротермічними атомізаторами, іде інтенсивне вивчення процесів, що відбуваються в графітовій печі при атомізації проби. Крім суто наукової мети, ці дослідження мають велике прикладне значення для оптимізації умов аналізу і поліпшення його метрологічних характеристик, таких, як межа виявлення і правильність визначення.
Щоб зрозуміти причини зміни атомно-абсорбційного (АА) сигналу, а отже, з'ясувати вплив фізико-хімічних чинників на його інтенсивність і форму використовують математичні моделі, що описують процеси, які відбуваються з пробою під час аналізу.
З цією метою в Інституті прикладної фізики НАН України розроблена оригінальна кінетична модель на основі розв’язку диференціального рівняння дифузії з джерелом, що з високою точністю описує форму АА сигналу. За допомогою моделі можна знайти основні параметри процесу, такі, як енергія утворення вільних атомів елемента, який аналізують, коефіцієнт дифузії атомів в інертному газі, швидкість утворення і швидкість дифузійного винесення вільних атомів з печі. Модель дозволяє вивчати вплив кожного параметра на форму АА сигналу і прогнозувати очікувану чутливість аналізу.
Актуальність теми. Незважаючи на велику кількість досліджень атомізації проби у графітових печах, складність процесів, залежність їх від багатьох параметрів та взаємний вплив досі не дозволили отримати аналітичне вираження атомно-абсорбційного сигналу. Не існує чіткого уявлення про те, які процеси визначають форму АА сигналу і від яких параметрів вони залежать. Відсутність адекватної фізико-математичної моделі процесів атомізації в ЕТААС не тільки вносить неясність в теорію методу, але і гальмує розвиток промислового приладобудування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. З моменту утворення відділу біофізики в ІПФ НАН України проводяться роботи з вивчення змісту, розподілу і біологічної ролі мікроелементів у біологічних об'єктах. При цьому основний засіб аналізу - ЕТААС. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт ІПФ за темою “Вивчення термодинамічної стабільності і мікроелементного складу біооб'єктів за допомогою розробок м'якоіонізаційної мас-спектрометрії та ядерного мікрозонда” і направлена на підвищення точності аналізів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: КІНЕТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОЇ АТОМІЗАЦІЇ В АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОМУ СПЕКТРОМЕТРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок