Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ ЛЬВОВА НАПРИКІНЦІ XVIII – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (стильові тенденції та типологія споруд)

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ ЛЬВОВА НАПРИКІНЦІ XVIII – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (стильові тенденції та типологія споруд)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ ЛЬВОВА НАПРИКІНЦІ XVIII – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (стильові тенденції та типологія споруд)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Ковальчук
Христина Ігорівна
УДК 711.424
ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ ЛЬВОВА
НАПРИКІНЦІ XVIII – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст.
(стильові тенденції та типологія споруд)
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів –2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник  | кандидат архітектури, доцент
Гнесь Ігор Петрович,
завідувач кафедри архітектурного проектування
(Національний університет „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України)
Офіційні опоненти - |
доктор мистецтвознавства, професор
Тимофієнко Володимир Іванович,
кафедра основ архітектури і архітектурного проектування Київського Національного університету будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України,
зав. відділом Інституту проблем сучасного мистецтва
Національної Академії мистецтв України (м. Київ)
кандидат архітектури
Трегубова Тетяна Олександрівна, п. н. с. Державного науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України (м. Київ)
Провідна установа |
Одеська Державна академія будівництва і архітектури, кафедра містобудування і архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Одеса)
Захист відбудеться „13” травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”(79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий „12” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Петришин Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З часів свого заснування Львів завжди був важливим політичним, адміністративним і культурним центром Галичини. За кількістю і цінністю архітектурних пам’яток Львів є одним з найбагатших міст України; кожен історичний період вніс свій вклад у формування унікального архітектурного середовища.
Актуальність теми дослідження визначається такими основними положеннями:
1. Архітектура Львова кінця XVIII – першої половини XIX ст. є невід’ємною складовою культурної спадщини України, але і дотепер залишається маловивченою. Деякі вітчизняні та зарубіжні, зокрема польські, вчені досліджували в своїх роботах архітектуру Львова цього часу, але опублікований матеріал є розрізненим і фрагментарним. Цілісної картини розвитку архітектури Львова кінця XVIII – першої половини XIX ст. створено ще не було.
2. Період XVIII – першої половини XIX ст. був надзвичайно важливим для розвитку європейської архітектури, що підтверджують ґрунтовні наукові дослідження. В цей період спостерігається розквіт всіх видів мистецтв, їх взаємопроникнення і взаємозбагачення; гармонія, спокій, порядок. Назріла потреба дослідити місце і значення цього періоду для формування архітектурного образу Львова, архітектура якого є невід’ємною частиною європейської архітектурної спадщини.
3. Недостатність фундаментальних наукових досліджень архітектури Львова цього періоду є однією з причин, що призвели до знищення цінних споруд у місті Будинки №9 та №10 на пл. Міцкевича, будинок № 15 на вул. Валовій, будинок № 102 на вул. Зеленій..
4. Значна кількість споруд Львова кінця XVIII – першої половини XIX ст., знаходиться в ”Ансамблі історичного центру м. Львова”, що внесений до списку світової культурної спадщини UNESCO включений в реєстр пам’яток архітектури і містобудування різних категорій охорони, але є ряд цінних споруд цього періоду, які не внесені в цей реєстр Альтанка і ваза в парку ім. І. Франка, грот на Високому замку, будинок № 15 на вул.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ ЛЬВОВА НАПРИКІНЦІ XVIII – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ ст. (стильові тенденції та типологія споруд)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок