Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНИЙ АРХЕТИП СІМ’Ї У КОНТЕКСТІ КОМУНІКАТИВНИХ ВІДНОСИН

ПРАВОСЛАВНИЙ АРХЕТИП СІМ’Ї У КОНТЕКСТІ КОМУНІКАТИВНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ПРАВОСЛАВНИЙ АРХЕТИП СІМ’Ї У КОНТЕКСТІ КОМУНІКАТИВНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія педагогічних наук України
Інститут вищої освіти
УСАНОВА ЛЮДМИЛА АНАТОЛІЇВНА
УДК 316.356.2-056.87:26
ПРАВОСЛАВНИЙ АРХЕТИП СІМ’Ї
У КОНТЕКСТІ КОМУНІКАТИВНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Кравченко Петро Анатолійович,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Рибачук Микола Філімонович,
Інститут політологічних та етнонаціональних досліджень НАН України, керівник центру
кандидат філософських наук, доцент
Огнев’юк Віктор Олександрович,
Кабінет Міністрів України, Управління науково-технічного і гуманітарного розвитку, перший заступник начальника
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, відділ соціальної філософії
Захист відбудеться “28” березня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .456.01 в Інституті вищої освіти АПН України (Київ – 14, вул. Бастіонна, ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розіслано “26” лютого 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Г.О. Козлакова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний динамічний світ загострив проблему ціннісних підвалин існування людства. Перехід до постіндустріального суспільства супроводжується настільки суттєвими змінами глобального масштабу, що вони не залишають “недоторканою” жодну сферу людського буття.
Глибинні перетворення пов’язані, перш за все, зі створенням нової комунікативної системи, яка, з одного боку, надзвичайно уможливлює комунікацію (засоби, інформативність, мобільність). З іншого, поширення технотронних засобів масової інформації призводить до фактичного перетворення більшості з них на засоби масової маніпуляції. А отже, постає загроза втрати свободи, особистісної незалежності. Тому для сучасної людини є актуальним пошук форм спілкування, що носять особистісний характер. Однією з них є сім’я, яка у сучасному мінливому світі залишається чи не єдиним стабілізуючим фактором людського життя.
В умовах кризи старої системи цінностей сім’я, по суті, є єдиною структурною одиницею, що саморегулюється, оскільки вона, певною мірою, моделює та відтворює соціальні зв’язки, сфери життєдіяльності та функції суспільства. Водночас сім’я формує внутрішній світ особистості, визначає структуру його сприйняття, тобто є формою особистісного існування індивіда. Вона є природною соціальною формою збереження, переробки та передачі самобутньої етнокультурної інформації, що втілюється у національному архетипі, культурних стереотипах, у родинно-побутовій культурі. Це і визначає необхідність аналізу проблем сім’ї, осмислення її місця у житті людини, виявлення внутрішніх механізмів її існування.
Тобто, сім’я як форма особистісного вибору, як сфера приватності, всупереч мінливості соціальних контекстів, містить у собі ознаки самоорганізації і зберігає фундаментальну якість бути місцем самовираження та самореалізації особистості. Автономність і стійке відтворення цього “місця” забезпечується глибинною транскультурною і транссоціальною символікою, що передається у фундаментальних структурах (моделях) повсякденного досвіду. Цим і пояснюється актуальність аналізу інституту сім’ї та осмислення певного символічного контексту сімейних взаємин, який виражається плідним (культурним та екзистенціальним) потенціалом символів сімейного життя.
Разом з тим, сім’я як фундаментальна суспільна структура також зазнає трансформації та впливу різних, в тому числі і кризових, явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНИЙ АРХЕТИП СІМ’Ї У КОНТЕКСТІ КОМУНІКАТИВНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок