Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ СПОЛУК РУТЕНІЮ В ПРИСУТНОСТІ МЕТАЛІВ ПЛАТИНОВОЇ ГРУПИ

Загрузка...

ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ СПОЛУК РУТЕНІЮ В ПРИСУТНОСТІ МЕТАЛІВ ПЛАТИНОВОЇ ГРУПИ

Назва:
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ СПОЛУК РУТЕНІЮ В ПРИСУТНОСТІ МЕТАЛІВ ПЛАТИНОВОЇ ГРУПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ТИМОШУК ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 543.253+543.552+546.9:546.96+547.632-035.67
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ СПОЛУК РУТЕНІЮ
В ПРИСУТНОСТІ МЕТАЛІВ ПЛАТИНОВОЇ ГРУПИ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного
університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент по кафедрі аналітичної хімії
Врублевська Теодозія Ярославівна,
Львівський національний університет ,
доцент кафедри аналітичної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор по кафедрі аналітичної хімії
Супрунович Вікторія Іванівна,
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри аналітичної хімії.
кандидат хімічних наук, доцент по кафедрі аналітичної хімії
Вишнікін Андрій Борисович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри аналітичної хімії.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра аналітичної хімії інституту хімії та хімічних технологій, м. Львів, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “14” березня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “10” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Д.Пініелле
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У провідних наукових лабораторіях, підприємствах, медичних закладах і т.д. все більше використання знаходять матеріали, однією із складових яких є Рутеній. Широке застосування цього елемента пов’язано із специфічними електромагнітними, оптичними та корозійними властивостями рутенійвмісних сполук. У більшості випадків, поруч із згаданим елементом використовуються й інші метали платинової групи. Виробники, споживачі, науковці вимагають від хіміків-аналітиків жорсткого контролю за якістю продукції, зокрема вмісту як макро-, так і мікрокомпонентів пропонованих товарів та матеріалів. Одним із найважливіших питань, яке постає перед хіміком-практиком, є можливість визначення того чи іншого компонента у присутності подібних за властивостями елементів.
Вольтамперометричному методу аналізу властива простота обладнання, експресність, точність та відтворюваність результатів, невелика вибагливість до попередньої пробопідготовки, що робить його конкурентноздатним серед інших фізико-хімічних методів. Теоретичні базиси цього методу є добре дослідженні і загальновідомі. Це дає можливість не лише кількісно визначати майже всі елементи періодичної системи Д.І.Менделєєва, але й розуміти механізм електрохімічних перетворень. Тому вольтамперометричний метод справедливо відноситься до перспективних фізико-хімічних методів, і можна із впевненістю сказати, що він не втратить актуальності у новому тисячолітті.
Питання селективності аналізу було одним із основних на початку творення сучасної хімічної аналітичної науки і залишається таким і на сьогодні. Розвиток сучасних методів полярографічного аналізу, зокрема його осцилографічного варіанту, дозволяє оптимістично дивитись у майбутнє електрохімічних методів.
У зв’язку із складною екологічною картиною у світі, все більшої актуальності набуває питання визначення органічних речовин. На превеликий жаль, електрохімічні методи, на сьогоднішній день, не є провідними методами аналітичного контролю відходів промисловості органічного синтезу, зокрема виробництва барвників, медпрепаратів, канцирогених добавок і т.д. Дослідження електрохімічної поведінки органічних сполук дає шанс вольтамперометричним методам у майбутньому зайняти одне із чільних місць серед методів їх аналізу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ СПОЛУК РУТЕНІЮ В ПРИСУТНОСТІ МЕТАЛІВ ПЛАТИНОВОЇ ГРУПИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок