Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСТАП ТЕРЛЕЦЬКИЙ В ІДЕЙНІЙ БОРОТЬБІ В ГАЛИЧИНІ 70-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

Загрузка...

ОСТАП ТЕРЛЕЦЬКИЙ В ІДЕЙНІЙ БОРОТЬБІ В ГАЛИЧИНІ 70-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ОСТАП ТЕРЛЕЦЬКИЙ В ІДЕЙНІЙ БОРОТЬБІ В ГАЛИЧИНІ 70-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,34 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ПРОНЮК Євген Васильович
УДК 1(477) “18”
ОСТАП ТЕРЛЕЦЬКИЙ
В ІДЕЙНІЙ БОРОТЬБІ В ГАЛИЧИНІ
70-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є монографія.
Робота виконана у відділі історії філософії України, Інституту філософії імені Г.С.Сковороди Національної академії наук України.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
Кримський Сергій Борисович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор філософських наук, професор
Бичко Ігор Валентинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії
Захист відбудеться “22” лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, поверх 3.)
Автореферат розісланий “___” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук ЛА.Ситніченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реконструювання особливостей ідейної ситуації в Галичині останньої третини XIX ст. – поч. XX ст. є важли-вою складовою історії української філософської та суспільно-політичної думки. Цей період в історії Галичини позначений зародженням і станов-ленням напрямків суспільної думки, яким судилося пізніше стати вирішаль-ними для долі всієї України. Адже якраз на зламі двох століть відбуваються важливі перетворення у філософських та суспільно-політичних орієнтаціях, які можна позначити як становлення національно-демократичної течії в суспільно-політичній думці в Галичині. Виникнення 1890 року Русько-української радикальної партії за участю І.Франка і в 1899 році Націо-нально-демократичної партії за участю М.Грушевського стало наслідком відповідних змін в суспільно-політичній думці.
До найближчих соратників Франка, окрім М.Павлика, належав також Остап Терлецький – випускник філософського факультету Львівського університету та правничого факультету Віденського університету, доктор права, соціолог, філософ, літературний критик, публіцист, громадський діяч, дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка. Його праці, громадська і політична діяльність залишаються досі мало дослідженими, особливо з погляду місця мислителя в ідейній атмосфері 70-х-90-х років 19 ст. Вивчен-ня філософських та суспільно-політичних поглядів О.Терлецького має надолужити цю прогалину в історико-філософських дослідженнях, дати комплексну наукову картину без ідеологічних канонів, штампів, ярликів совєтського періоду, що стало можливим в умовах вільної України.
Стан наукового дослідження проблеми. За період 50-60 років ХХ ст. дослідження означеної проблеми в українській радянській історико-філософській літературі характеризується крайньою заідеологізованістю, ряснінням політичними ярликами. Так, суспільно-політична течія народовців ідейно зараховувалась до затаврованого українського буржуазного націоналізму, філософські вчення – до ідеалізму, фідеїзму. Велика когорта діячів української культури (І.Франко, П.Грабовський, М.Коцюбинський, Л.Українка та інші), серед яких і О.Терлецький охоплювалась політизованим визначенням революціонерів-демократів, котрі вирізнялися у філософії матеріалізмом, в соціальних науках – впливами марксизму, у суспільно-політичній діяльності – наслідуванням позицій російських мислителів.
Дисертант не тільки відійшов від цієї схеми, а своїм аналізом проблеми спростовує її. На підставі вивчення праць О.Терлецького та інших тогочасних авторів, архівних матеріалів в роботі зроблено низку наукових висновків.
Вперше до проблеми дисертаційного дослідження привернули увагу літературознавці, історики журналістики (Д.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ОСТАП ТЕРЛЕЦЬКИЙ В ІДЕЙНІЙ БОРОТЬБІ В ГАЛИЧИНІ 70-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок