Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ОБРАЗНОЇ ПОБУДОВИ ЕКСПОЗИЦІЇ У СИСТЕМІ МУЗЕЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (аспект розбудови української школи музеєтворення)

РОЛЬ ОБРАЗНОЇ ПОБУДОВИ ЕКСПОЗИЦІЇ У СИСТЕМІ МУЗЕЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (аспект розбудови української школи музеєтворення)

Назва:
РОЛЬ ОБРАЗНОЇ ПОБУДОВИ ЕКСПОЗИЦІЇ У СИСТЕМІ МУЗЕЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (аспект розбудови української школи музеєтворення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ВЕЛИКА ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА
УДК 069.5 (477)
РОЛЬ ОБРАЗНОЇ ПОБУДОВИ ЕКСПОЗИЦІЇ
У СИСТЕМІ МУЗЕЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
(аспект розбудови української школи музеєтворення)
17.00.08 - музеєзнавство; зберігання художніх
цінностей та пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Житницький Анатолій Зіновійович,
Харківська державна академія культури,
·
· професор кафедри мистецтвознавства
· Офіційні опоненти: - доктор мистецтвознавства, доцент Шило Олександр Всеволодович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків). Міністерство освіти і науки України, професор кафедри культурології
· кандидат мистецтвознавства
Побожій Сергій Іванович,
Українська академія банківської справи
(м. Суми). Національний банк України,
доцент кафедри соціально-гуманітарних
дисциплін
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "26" січня 2001 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 в Харківській державній академії культури за адресою: м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
Автореферат розісланий “23” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент В.М.Откидач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна має величезний за обсягом музейний фонд пам'яток загальнолюдської цінності, різнопрофільну мережу музеїв, безліч оригінальних культурно-історичних об'єктів, які підлягають музеєфікації, досвідчених і талановитих фахівців-практиків, давні традиції музейництва, певні вартісні новації. Усе разом становить реальну основу для розвою самобутньої національної школи музеєтворення, здатної активно сприяти самоствердженню і самоздійсненню українського суспільства в умовах незалежності та спроможної гідно презентувати образ України світовій спільноті. Водночас бракує теоретичних праць стосовно авангардних напрямів музейної діяльності – експозиційної та комунікаційної, - від яких значною мірою залежить успіх звершень.
Отже, наукове дослідження ролі образної побудови експозиційних творів у системі музейної комунікації може наблизити розв'язання цієї проблемної ситуації.
Як свідчать праці провідних зарубіжних музеологів – В.П. Арзамасцева,
М.Б. Гнєдовського, М.П. Майстровської, М.О. Нікішина, Т.П. Полякова, Є.А.Розенблюма, К.Хадсона та інших, – рівень наукових розробок у означеному напрямі ще не дає цілісної завершеної уяви про сучасну музейну експозицію, закономірності її побудови та специфіку функціонування.
Теоретики і практики музейної справи однозначно висловлюють суть наступної наукової задачі: критичне переосмислення попередніх здобутків, оновлення методики дослідницької роботи, використання досягнень суміжних наук і на тому – створення загальної теоретичної системи музейного експозиційного будівництва та його соціокультурного впливу.
Тим самим підтверджується доцільність і актуальність дослідження теми, обраної дисертантом.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана за програмою наукових досліджень кафедри історії України та музеєзнавства Харківської державної академії культури, що спрямована на становлень
ня і розвиток української музеологічної школи згідно із статтею 3 Закону України “Про музеї та музейну справу” (1995), яка гарантує підтримку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі музейництва.
Об'єктом дослідження є вітчизняні та зарубіжні музейні експозиції, форми та засоби спілкування в експозиційному середовищі від прафеноменальної стадії до сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЛЬ ОБРАЗНОЇ ПОБУДОВИ ЕКСПОЗИЦІЇ У СИСТЕМІ МУЗЕЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ (аспект розбудови української школи музеєтворення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок