Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Загрузка...

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,62 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРЕДІСОВ Вячеслав Анатолійович
УДК 33.13(477)
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СУЧАСНИХ
ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Базилевич Віктор Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедрою економічної теорії, декан економічного факультету
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор економічних
наук, професор
Пахомов Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, директор
доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Ковальчук Трохим Тихонович, Інститут з
аконодавства Верховної Ради України, перший
заступник директора
доктор економічних наук, професор Філіпенко
Антон Сергійович, Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедрою світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Провідна установа:
Київський національний економічний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів
Захист відбудеться “25” березня 2004 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 90-А, к.203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “21” лютого 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена дією чотирьох основних груп чинників. Перша з них пов’язана зі зростаючим залученням України до процесу глобалізації світової економіки, активною рушійною силою якої є підприємництво. Друга група чинників викликана специфікою соціально-економічних умов, за яких Україна проводить ринкові трансформації у своїй економіці. Чинники третьої групи пов’язані з необхідністю координації діяльності вітчизняних підприємців з діяльністю іноземних бізнесменів на сучасних світових ринках. І, нарешті, четверта група — це чинники, які обумовлені відставанням методологічного та теоретичного забезпечення робіт з вироблення державних програм становлення і розвитку підприємництва, здатного високоефективно використовувати задіяні ним суспільні ресурси. Наявність такого відставання відчутно проявилася в процесі практичного проведення ринкових реформ.
Перша група чинників, що вплинула на вибір теми дисертаційного дослідження, пов’язана зі зростаючою інтеграцією України у міждержавні та міжрегіональні потоки фінансових і матеріальних ресурсів. Так, лише протягом 1999—2003 рр. обсяг експортно-імпортних операцій зріс на 83,8— з 28,2 до 51,74 млрд дол. США. Для успішної інтеграції України у світове господарство дуже важливо вивчити досвід макроекономічної поведінки ринкових держав. Адже в ньому запрограмовані алгоритми дій уряду щодо створення суспільного середовища, сприятливого для підприємницької діяльності. Тому завданням наукового дослідження стає виявлення алгоритмів їх пристосування до конкретного суспільно-економічного середовища.
Друга група чинників виникла тому, що сучасний етап проведення ринкового реформування перехідних економік відбувається в умовах системної, економічної та фінансової кризи. Зокрема, на становленні та розвитку підприємництва вкрай негативно відбивається низький рівень платоспроможного попиту на промисловому і споживчому ринках, слабкі конкурентні позиції абсолютної більшості виробників, відсутність розвинутої ринкової інфраструктури (насамперед інформаційної бази) та професійно підготовлених кадрів керівників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок