Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Загрузка...

ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
54,51 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТЯЖКІНА Олена Вікторівна
УДК 94(477) “19”
ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян
Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант - доктор історичних наук, професор
ЛИХОЛОБОВА Зоя Григорівна,
професор кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
ДАНИЛЕНКО Віктор Михайлович
завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст.
Інституту історії НАН України
доктор історичних наук, професор
МИРОНЕЦЬ Надія Іванівна,
завідувач відділу джерел новітньої історії України
Інституту української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України
доктор історичних наук, професор
ДЕМИДЕНКО Григорій Григорович,
професор кафедри теорії держави і права
Національної юридичної академії (м. Харків)
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра
новітньої історії України, м. Київ
Захист відбудеться 18.04.2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 в Донецькому національному університеті: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, б.24, корп.П, ауд. 32, т. 305-01-52
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 14.03.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається потребою дослідити гендерні аспекти історії української культури, що досі не було предметом окремої наукової праці.
Минуле десятиліття в Україні характеризувалось процесом напруженого пошуку національної ідентичності, найважливіше місце в якому посіла історія. Відтворення історії України, широко репрезентоване у численних роботах, потребувало від істориків переосмислення багатьох традиційних схем, залучення до орбіти історичного знання нових об’єктів, які раніше не вивчались і не описувались. Однак, разом з цим, відтворення історії наочно продемонструвало універсальну щодо історичної науки ситуацію – відсутність жінок у історичному процесі, ігнорування їх як об’єкта і предмета досліджень.
ХХ століття залишило історикам безліч підходів і методик, однак загальною їх домінантою стало визнання того факту, що центром історичного знання має стати людина із всім комплексом притаманних їй поглядів, смаків, картин світу, уподобань та стратегій життя.
Дещо шоковим для академічного знання та традиційного світогляду став факт наявності у історичній площині не просто людей, які складаються у етноси, соціальні групи чи класи, а людей, які розподіляються за статевими ознаками. В центрі історії є людина. Людина, що воює, створює держави, бере участь у політичній боротьбі, складає закони і рухає вперед прогрес? Людина-чоловік, що залишив по собі імена і факти, писемні свідоцтва, мистецькі твори і безліч подій, людина-чоловік, який згідно із патріархальним устроєм світових спільнот заповнив собою події державного і вселенського значення? Чи людина-жінка, яку традиційно не помічали, виштовхували за межі суспільного, а з цим – і за межі соціального, історичного?
Тема нашого дослідження обрана виходячи з розуміння того факту, що насправді жінки були включеними в історичну реальність, їх мовчазна присутність була, так само, як і присутність чоловіків, основою цієї реальності, і усвідомлення цього вимагає від істориків конструктивного відтворення та інтерпретації. При цьому спроба гендерного аналізу культурної площини є актуальною і правомірною, оскільки саме культура найбільш органічно, очевидно відображає і прагматичну, і символічну взаємодію людини і суспільства, безпосереднім чином впливає на самосвідомість нації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Реферат на тему: ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок