Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНО-КОГНІТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕРБАЛЬНОЇ ІНТЕРАКЦІЇ ЗІ СТОРОННІМ РЕЦИПІЄНТОМ (на матеріалі англійської мови)

Загрузка...

КОМУНІКАТИВНО-КОГНІТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕРБАЛЬНОЇ ІНТЕРАКЦІЇ ЗІ СТОРОННІМ РЕЦИПІЄНТОМ (на матеріалі англійської мови)

Назва:
КОМУНІКАТИВНО-КОГНІТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕРБАЛЬНОЇ ІНТЕРАКЦІЇ ЗІ СТОРОННІМ РЕЦИПІЄНТОМ (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ВОРОНЦОВА Наталія Георгіївна
УДК 811.111’42
КОМУНІКАТИВНО-КОГНІТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕРБАЛЬНОЇ ІНТЕРАКЦІЇ ЗІ СТОРОННІМ РЕЦИПІЄНТОМ
(на матеріалі англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Волинського державного університету імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
БУЛАТЕЦЬКА Людмила Іванівна,
Волинський державний університет імені Лесі
Українки, кафедра англійської філології, завідувач
факультет романо-германської філології, декан
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КОЛЄГАЄВА Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет імені
І.І.Мечнікова, кафедра лексикології і стилістики
англійської мови, завідувач
кандидат філологічних наук, доцент
ГЛАДУШ Надія Федорівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, факультет перекладачів, декан
Провідна установа: Запорізький національний університет,
кафедра германської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 15 вересня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (75005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 14 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.Шпак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану роботу присвячено розробці комунікативної моделі прагматичного різновиду вербальної інтеракції з розширеною антропокомпонентною структурою, в якій передбачена присутність у інтерактивному просторі взаємодії не лише стандартних учасників комунікації (адресанта та адресата – активних реагентів), але й стороннього реципієнта як релевантного суб’єкта спілкування з нестандартною комунікативною позицією спостерігача. Нестандартність комунікативної позиції спостерігача визначається, з одного боку, не входженням його до групи активних комунікативних реагентів, з іншого – його присутністю в інтерактивному просторі взаємодії. Це дає змогу отримати повідомлення мовця, спрямоване на адресата, та виступити у ролі актанта-інтерпретатора предмету думок активних реагентів комунікації. Представлена модель з урахуванням фактору присутності стороннього реципієнта являє собою симбіоз комунікативних позицій мовця, слухача та спостерігача.
Лінгвістичні теорії, пов’язані з дослідженням комунікативних аспектів мовного спілкування (A.Алімурадов, Т.Власова, Н.Коміна, Г.Кучинський, С.Поляков, С.Сухіх, Ф.Хундснуршер, Л.Якубинський та ін.), зосереджені на вивченні стандартної мовленнєвої взаємодії, тобто комунікативної структури, обов’язковими актантами якої є лише один мовець (продуцент висловлювання) і один слухач (реципієнт висловлювання). Проте, дослідження мовленнєвої взаємодії між двома комунікантами не відображає у всій повноті реальних умов, в яких відбувається спілкування. Вербальна взаємодія адресанта та адресата являє собою лише одну із можливих інтерактивних схем, діючих у комунікативному просторі. Репертуар комунікативних ролей учасників спілкування виявляється набагато ширшим і різноманітнішим ніж роль мовця та слухача. Існуючі сьогодні моделі комунікації потребують уточнення і деталізації комунікативної природи її складових, насамперед комунікативної природи позицій реципієнта, які різняться своєю комунікативною перспективою (баченням ситуації). Як зауважує Д.Франк, суттєвою є не одна перспектива, а стільки перспектив, скільки є комунікантів. Питання стороннього комуніканта частково піднімалось у працях Ґ.Брауна та Ґ.Юла, Е.Гоффмана, Т.Карлсона, Ґ.Кларка, Е.Шефера, Г.Почепцова, проте проблема створення моделі комунікативної інтеракції зі стороннім реципієнтом та визначення особливостей його комунікативної поведінки до даного часу не отримала адекватної лінгвістичної інтерпретації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНО-КОГНІТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕРБАЛЬНОЇ ІНТЕРАКЦІЇ ЗІ СТОРОННІМ РЕЦИПІЄНТОМ (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок