Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

Загрузка...

РЕГУЛЮВАННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,97 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
МОРОЗОВ ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 330.342.173+339.5
РЕГУЛЮВАННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Доктор економічних наук, професор
Рогач Олександр Ігорович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Завідувач кафедри міжнародних
валютно-кредитних і фінансових відносин
Інституту міжнародних відносин
Офіційні опоненти Доктор економічних наук, професор
Губський Богдан Володимирович
Верховна Рада України,
Заступник голови Комітету з питань
фінансів і банківської діяльності
Кандидат економічних наук, доцент
Троненко Володимир Іванович
Міжнародний інститут лінгвістики і права,
Професор кафедри міжнародних
економічних відносин
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, відділ міжнародних
валютно-фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться 8 жовтня 2001 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володи-мирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 5 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічний розвиток світової економічної системи на початку третього тисячоліття характеризується подальшим посиленням процесів глобалізації та інтернаціоналізації, всебічним поглибленням міжнародного поділу і кооперації праці, транснаціоналізацією виробничої діяльності, посиленням взаємозалежності між окремими країнами та інтенсифікацією процесів інтеграції різних національних економік у світове господарство. Все це зумовлює як зростання цілісності та внутрішньої єдності світового господарства, так і водночас його подальшу диференціацію та регіоналізацію міжнародних економічних процесів.
Однією з головних особливостей інтенсифікації процесів глобалізації, інтернаціоналізації та транснаціоналізації світового господарства є постійне зростання обсягів прямого іноземного капіталу, поява нових особливостей його руху. У зв’язку з цим все більш вагомого та актуального значення набуває дослідження проблем регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) на національному, двосторонньому, регіональному і міжнародному рівнях.
Поглиблення господарських взаємозв’язків та зростання взаємозалежності держав об’єктивно вимагають підвищення ролі багатостороннього (міжнародного) регулювання руху ПІІ. Проте масштаби і напрями розвитку цього виду регулювання ПІІ в значній мірі залежать та визначаються особливостями їх регулювання на регіональному і національному рівнях.
На сучасному етапі процес регіонального регулювання прямого іноземного інвестування набув свого найбільш зрілого та ефективного вигляду у Європейському Союзі (ЄС). У Західній Європі було утворено єдине в світі економічне угруповання, яке засноване на засадах повної інтеграції і на міждержавному та наднаціональному регулюванні як експорту, так і імпорту ПІІ його країн-членів. Становлення і розвиток цієї цілісної системи наднаціонального регулювання руху ПІІ – з надзвичайно широким регіональним спектром функціонування її заходів та інструментарію – характеризуються зрушеннями якісного і кількісного характеру у самому її механізмі. Це супроводжується неоднозначними наслідками як для окремих країн-членів ЄС та інтеграційного угруповання у цілому, так і для країн та регіонів-імпортерів або експортерів західноєвропейських ПІІ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок