Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБМЕЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СВОБОДИ ЯК ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

Загрузка...

ОБМЕЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СВОБОДИ ЯК ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
ОБМЕЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СВОБОДИ ЯК ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ (20-30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 947.084.5/6(477)
Очеретянко Віктор Іванович
ОБМЕЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СВОБОДИ ЯК ОДИН
ІЗ ЗАСОБІВ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ
(20-30-ті рр. ХХ ст.)
07.00.01.-Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник | - | кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ДАНИЛЮК ЮРІЙ ЗІНОВІЙОВИЧ, провід-ний науковий спів-ро-біт-ник Інституту історії України НАН України.
Офіційні опоненти | - | доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України ПАНЧЕНКО ПЕТРО ПАНТЕЛЕЙМО--НО-ВИЧ, завідуючий відділом сучасної історії України Інституту історії України НАН України;
- | кандидат історичних наук, доцент ПОСОХОВ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ, декан історичного факультету Харківсь-кого державного університету.
Провідна організація | - | Київський університет ім.Тараса Шевченка Міністер-ства освіти України, кафедра новітньої історії України.
Захист відбудеться 23 квітня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 по захисту дисертації в Харківському державному університеті (310077, м.Харків-77, майд.Свободи, 4, Головний корпус, ауд.).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеціі Харківського державного університету (м.Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 23 ” березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах національно-культурного відрод-жен-ня України, розбудови її державності все більшого значення набувають питання дослідження історії України, особливо тих її сторінок, які протягом тривалого часу невиправдано замовчувались.
Однією з таких є історія української інтелігенції, яка в 20-30-х рр. опинилась під тиском жорсткої і немилосердної тоталітарної системи. Політична цензура, кадрова політика, утиски з боку владних структур, репресії стали причиною загострення конфлікту між особистістю та суспільством, поставили нездоланний бар’єр перед вільною інтелектуальною працею.
Водночас, обмеження інтелектуальної свободи, перетворення особис-тості в “коліщатко” і “гвинтик” єдиної системи стало важливим чинником формування радянського тоталітарного суспільства, оскільки виховання конформістськи настроєної інтелігенції стало неодмінною умовою його подальшого функціонування.
Заходи вищого партійно-державного керівництва по обмеженню інтелектуальної свободи в 20-30-х рр. мали найнегативніші наслідки для історії українського народу, затримали розвиток його наукової думки, позбавили цілих непересічних пластів культури.
В зв’язку з цим, з’ясування основних напрямків державної політики щодо інтелігенції, причин та наслідків конкретних заходів по обмеженню інтелектуальної свободи, реакції на них з боку наукових і творчих кіл має виняткове наукове значення. В своєму кінцевому результаті воно сприятиме подоланню вкорінених десятиріччями в суспільній свідомості пережитків минулого, відкриє шлях для розвитку в українській незалежній державі вільної, нічим не обмеженої інтелектуальної праці.
Предметом дослідження у дисертації є державна політика щодо наукової та творчої інтелігенції, форми і методи обмеження інтелектуальної діяльності, їх причини і наслідки.
Об’єктом дослідження є історія української наукової та творчої інтелігенції, її інтелектуальна праця в умовах формування та функціонування тоталітарної системи.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період 20-30-х рр., коли активно проходив процес формування тоталітарної системи, ствердження командно-адміністративних методів в науці і культурі.
Мета роботи - проаналізувати державну політику щодо наукової, творчої інтелігенції, її роль у формуванні та функціонуванні тоталітарної системи, форми і методи встановлення жорсткого контролю над інтелектуальною діяльністю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОБМЕЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СВОБОДИ ЯК ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок